HIV pacientiem zūd imunitāte pret baku vīrusu pat tad, ja bērnībā ir saņemta vakcīna

Doctus . | 2020. gada 15. janvāris

HIV pacientiem zūd imunitāte pret baku vīrusu pat tad, ja bērnībā šie cilvēki ir saņēmuši vakcīnu pret to un antiretrovirālā terapija (ART) ir atjaunosi lielu daļu viņu imunitātes, secināts pētījumā.

Līdz šim nebija skaidrs, vai HIV infekcijas rezultātā tiek neatgriezeniski zaudēta T šūnu atmiņa vai arī tā ietekmē jau esošās antivielas pret bērnībā veiktajām vakcinācijām / infekcijām.

Tika veikts samērots kohorta pētījums, kurā piedalījās 50 HIV + un 50 HIV - sievietes. Kopējās T šūnu atbildes reakcijas tika mērītas pēc anti-CD3 stimulēšanas vai pēc vakcīnas vīrusa stimulēšanas, lai izmērītu T šūnas, kas izsauktas pēc baku vakcinācijas bērnībā. Vakcīnai specifiskās antivielas tika mērītas, izmantojot ELISA.

Netika novērotas statistiski ticamas atšķirības starp HIV + un HIV -dalībniekiem CD4 + T šūnu atbildes reakcijās pēc anti-CD3 stimulācijas (P = 0,19), lai gan HIV + subjektiem bija ievērojami augstāka CD8 + T šūnu reakcija (P = 0,033). Turpretī HIV + grupā bija vērojams būtisks vakcīnai specifiskās CD4 + T šūnu atmiņas zudums (P = 0,039), savukārt pretvīrusu CD8 + T šūnu atmiņa palika neskarta (P = 1,0). HIV- dalībniecēm vakcīnai specifiskās antivielas tika uzturētas nenoteiktu laiku (pusperiods; visu mūžu; 95% TI [309 gadi – bezgalība]), bet strauji samazinājās HIV + personu vidū (pusperiods; 39 gadi; 95% TI [24-108 gadi], P = 0,001).

Neskatoties uz ar ART saistīto CD4 + T šūnu skaita uzlabošanos (zemākais CD4 <200 šūnu / mm3 ar> 350 šūnām / mm3 pēc ART), antigēniem specifiskā CD4 + T šūnu atmiņa vakcinācijām / infekcijām, kas notika pirms HIV infekcijas, neatjaunojās pēc imūnās atjaunošanās, pretēji tika novērota iepriekš nerealizēta antivielu atbildes reakcijas samazināšanās.

AVOTS: Thomas A, Hammarlund E,Gao L, et al. Loss of Pre-Existing Immunological Memory among HIV Infected Women Despite Immune Reconstitution with Antiretroviral Therapy. The Journal of Infectious Diseases, jiz678.

Uz augšu ↑
 • Ketogēna diēta iespējams mazina astmu

  Doctus . | 2020. gada 8. aprīlis

  Vai speciāla diēta palīdz pret astmu? Jaunā pētījumā secināts, ka pelēm, kuras uzturā saņēma ketogēno diētu, ievērojami samazinājās iekaisums elpošanas ceļos. Lasīt visu

 • Covid-19: vidēji pasaulē atklāti tikai 6 % no reālā SARS-CoV-2 inficēto skaita

  Doctus . | 2020. gada 7. aprīlis

  Apstiprinātais Covid-19 gadījumu skaits, ko oficiāli paziņojušas valstis un ko plaši komentējuši nacionālie un starptautiskie plašsaziņas līdzekļi, neatspoguļo patieso inficēto skaitu, secināts Getingenes universitātes ziņojumā. Dr. Christian Bommer un profesors Sebastians Vollmer no Getingenes universitātes ir izmantojuši COVID-19 mirstības un dienu skaita līdz nāvei datus no nesena pētījuma, kas publicēts žurnālā The Lancet, lai pārbaudītu oficiālo informāciju. Lasīt visu

 • Regulāras fiziskās aktivitātes svarīgas imunitātei, arī izolācijas laikā

  Doctus . | 2020. gada 2. aprīlis

  Būšana izolācijā bez piekļuves sporta zālēm un sporta klubiem, nedrīkstētu nozīmēt to, ka cilvēki pārstāj sportot, norāda pētnieki. Saglabāt regulāras fiziskās aktivitātes laikā, kad lielākā daļa pasaules ir izolācijā, ir ļoti svarīgi, jo tas palīdz uzturēt veselu imūnsistēmu. Lasīt visu