PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
 Zāļu Valsts aģentūra

Zāļu Valsts aģentūra

Visi autora raksti
EMA iesaka Eiropas Savienībā reģistrēt AstraZeneca izstrādāto Covid-19 vakcīnu

29. janvārī Eiropas Zāļu aģentūra (EMA) ir ieteikusi Eiropas Savienībā reģistrēt ar nosacījumiem vakcīnu “Covid-19 Vaccine AstraZeneca”. Lai vakcīna tiktu reģistrēta lietošanai visās ES dalībvalstīs, vēl nepieciešams saņemt Eiropas Komisijas apstiprinājumu. Saskaņā ar ražotāja sniegto informāciju Nacionālajam veselības dienestam (NVD) pirmā šo vakcīnu piegāde ir plānota šī gada februārī.

Zāļu Valsts aģentūra
Latvijā gadu no gada palielinās zāļu realizācijas apjoms

Kā liecina Zāļu Valsts aģentūras (turpmāk - ZVA) apkopotie dati par zāļu patēriņu Latvijā, zāļu realizācijas apjoms pēdējos gados ir pastāvīgi pieaudzis. 2010. gadā vidējais realizācijas apjoms gadā ir bijis aptuveni 300 miljoni eiro (ar PVN), bet 2014. gadā vidējais realizācijas apjoms sasniedza 316 miljonus. Pieaudzis arī licencēto zāļu lieltirgotavu skaits, 2014. gadā Latvijā darbojās 73 lieltirgotavas.

Zāļu Valsts aģentūra
Izdots 2014. gada Latvijas Republikas Zāļu reģistrs

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) ir izdevusi jauno Latvi­jas Republikas Zāļu reģistru, lai nodrošinātu ārstus, farmaceitus un citus veselības nozares speciālistus, kā arī plašāku sabiedrību ar pilnīgu un oficiālu informāciju par zālēm. Izdevums pieejams gan drukātā, gan elektroniskā formātā USB datu nesējā.

Zāļu Valsts aģentūra
Noteikti ierobežojumi diklofenaku saturošu zāļu lietošanā

Zāļu valsts aģentūra (ZVA) informē, ka diklofenaku saturošām zālēm noteikti svarīgi lietošanas ierobežojumi. Izpētē secināts, zāļu sniegtie guvumi ir lielāki nekā riski, bet pastāv neliels miokarda infarkta vai insulta risks pacientiem, kas diklofenaku lieto regulāri, it sevišķi, augstās devās (150 mg dienā) un ilgstošus laika periodus.

Zāļu Valsts aģentūra
Zāļu valsts aģentūra ievērojami uzlabojusi Zāļu reģistru

Lai informācija par zālēm būtu atrodama ātri, viegli un vienkārši, Zāļu valsts aģentūra (turpmāk ZVA) pilnveidojusi Zāļu reģistra meklēšanas formu, kas pieejama ZVA mājaslapā www.zva.gov.lv/registrs. Pamatojoties uz klientu ieteikumiem, veikti vairāki būtiski uzlabojumi - vienkāršota zāļu meklēšanas procedūra un pārskatāmi izkārtota atlasītā informācija par zālēm.

Zāļu Valsts aģentūra
Zāļu patēriņa tendences 2012. gadā

Zāļu valsts aģentūra izdevusi kārtējo elektronisko izdevumu „Zāļu patēriņa statistika 2012," kurā apkopota vispusīga informācija par zāļu tirgu valstī. Kopējais Latvijas Zāļu reģistrā iekļauto zāļu apgrozījums 2012.gadā bijis 207,60 miljonu latu, kas salīdzinot ar iepriekšējo gadu audzis par 2%.

Zāļu Valsts aģentūra