PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Eiropas Zāļu aģentūra sākusi vērtēt monoklonālās antivielas VIR-7831 Covid-19 pacientu ārstēšanai

Zāļu Valsts aģentūra
Eiropas Zāļu aģentūra sākusi vērtēt monoklonālās antivielas VIR-7831 Covid-19 pacientu ārstēšanai
Freepik
Šajā vērtēšanā tiks iekļauti dati no pētījuma, kurā VIR-7831 (zināma arī kā GSK4182136) iedarbība tiek salīdzināta ar placebo pacientiem ar vieglu līdz vidēji smagu Covid-19 slimības gaitu un augstu risku smagas Covid-19 slimības gaitas attīstībai.

Sākotnējie rezultāti liecina, ka VIR-7831 samazina hospitalizācijas risku uz vairāk nekā 24 stundām un samazina mirstības risku par 85%, salīdzinot ar placebo.

EZA cilvēkiem paredzēto zāļu komiteja (CHMP) aplūkos, cik efektīvi šīs zāles novērš hospitalizāciju un nāvi nehospitalizētiem Covid-19 pacientiem, kuriem nav nepieciešama papildu skābekļa pievade. CHMP ņems vērā arī datus par šo zāļu kvalitāti un drošumu.

Lai gan pirms potenciālā reģistrācijas pieteikuma sagaidāma visaptverošākas paātrinātās vērtēšanas uzsākšana, šī pašreizējā vērtēšana sniegs ieteikumus nacionālajām atbildīgajām iestādēm visā ES pierādījumos balstītu lēmumu pieņemšanai par šo zāļu agrīnu izmantošanu.

 

Vairāk informācijas par VIR-7831

VIR-7831 (GSK4182136) ir monoklonāla antiviela ar iedarbību pret SARS-CoV-2 vīrusu, kas izraisa Covid-19. Monoklonālā antiviela ir proteīna paveids, kas saistās ar noteiktu struktūru (ko dēvē par antigēnu). VIR-7831 ir izveidota, lai tā saistītos ar SARS-CoV-2 pīķa proteīnu, ierobežojot vīrusa spēju iekļūt organisma šūnās. Sagaidāms, ka šīs zāles samazinās nepieciešamību pēc hospitalizācijas Covid-19 pacientu vidū.