PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcā apmācību kursus muskuloskeletālajā ultrasonogrāfijā vada pasaulē slavenais profesors no Dženovas klīnikas

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
10.-11.maijā Rīgas Austrumu kliniska universitates slimnīca (Rīgas Austrumu slimnīca) sadarbībā ar Latvijas Muskuloskeletālās radioloģijas asociāciju organizē ikgadējos starptautiskos muskuloskeletālās ultrasonogrāfijas kursus, kuros nodarbības vadīs pasaulē slavenais prof. Karlo Martinoli (Carlo Martinoli) no Itālijas Dženovas klīnikas.

Kursi notiek jau septīto gadu, ir kļuvuši par tradīciju un patstāvīgo apmeklētāju vidū un guvuši nosaukumu „Maija kursi".

Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja un Latvijas Muskuloskeletālās radioloģijas asociācijas prezidente Māra Epermane atzīst, ka ir patīkami organizēt kursus, kuros ar lielu atsaucību piedalās pasaulē pazīstami un slaveni speciālisti muskuloskeletālā radioloģijā. „Tā pieredze un prasmes, ko mēs varam iegūt šeit Latvijā ir neatsverams ieguvums. Pie mums brauc mācīties arī kolēģi no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas," akcentē M.Epermane.

Šī gada kursu galvenā tēma ir plauksta un plaukstas locītava. Pirmajā dienā anatomijas lekcijas laikā būs tiešā demonstrācija, kuru vadīs pieredzējušākais Latvijas speciālists muskuloskeletālajā radioloģijā, Rīgas Austrumu slimnīcas radiologs-diagnosts Ilze Laila Laudere. Diagnostiskās radioloģijas centra vadītāja M.Epermane prezentēs materiālu „Laivveida kaula lūzumu komplikācijām", kas tapis sadarbībā ar Plaukstas un mikroķirurģijas centra speciālistiem

Praktiskās nodarbības notiks "Gaiļezera" radioloģijas nodaļas telpās, ar savu pieredzi dalīsies vadošie Austrumu slimnīcas muskuloskeletālās radioloģijas speciālisti. dr. I.L.Laudere, Aija Dzirkale un dr. Māris Pinnis, kā arī citu slimnīcu pieredzējušie muskuloskeletālās radioloģijas speciālisti Inguna Bridāne un Justīne Deičmane.

Prof. K.Martinoli Rīgā viesosies jau otro reizi. 2010.gadā profesors ar aizraujošu lekciju par ultrasonogrāfijas pielietojumu muskuloskeletālās patoloģijas diagnostikā uzstājās 3.Baltijas Radiologu kongresā Rīgā, kā arī viesojās jaunajā Rīgas Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā un iepazīstināja slimnīcas speciālistus ar pleca joslas nervu pinuma sonogrāfiskās izmeklēsanas tehniku. Profesoram ir vairāk nekā 25 gadu praktiskā pieredze muskuloseletālā radioloģijā, ir lasījis vairāk kā 350 lekcijas visā pasaulē, ir neskaitāmu publikāciju, kā arī vairāku grāmatu autors un līdzautors publikācijām par muskuloskeletālās sonogrāfijas tehniku un diagnostiku.

Apmācību kursi notiks Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāra "Gaiļezers" telpās.

Rīgas Austrumu slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas centrs ir uzkrājis nozīmīgu pieredzi un tā speciālisti nodrošina slimnīcas stacionāru un ambulatorajiem pacientiem visplašākās diagnostikas un saudzīgas ārstēšanas iespējas. 2012.gadā Diagnostiskās radioloģijas centrā veikto izmeklējumu skaits sasniedza 300 tūkstošus.

 

Lasītākais Doctus.lv
Ārsts ar... sievietes seju

Ārsta seja mainās. Tā kļūst vecāka — teju katrs trešais ārsts Eiropas reģionā ir vecāks par 55 gadiem. Šī seja kļūst arī sievišķīgāka. Sievietes veido 52 % no ārstu skaita, pēdējos desmit gados sieviešu īpatsvars palielinājies par 4 %. [1]

D. Ričika
Psihiskās veselības ietekme uz psoriāzes pacienta izpratni par slimības smaguma pakāpi

Lai veiksmīgi ārstētu psoriāzi, nepieciešams rūpīgi uzraudzīt slimības gaitu un atbildreakciju uz ārstēšanu. Dermatologu ikdienas praksē lietotie slimības smaguma pakāpi novērtējošie rīki neuzrāda to, kā pacients uztver savu slimību. Veiktie pētījumi uzrāda, ka ir vērā ņemama atšķirība starp psoriāzes smaguma pakāpes novērtējumu pacienta un ārsta skatījumā. Izprotot faktorus, kas ietekmē pacienta pašnovērtējumu, ir iespējams uzlabot terapeitisko iznākumu un pacienta apmierinātību ar ārstēšanu.

Doctus
Xerosis cutis jeb sausa āda Gandrīz 100 % astoņdesmitgadnieku

Sausums, zvīņošanās, plaisas, raupja tekstūra un nieze — tā ir daļa no tipiskajiem xerosis cutis jeb sausas ādas simptomiem. Tās iemesli ir traucēta ādas aizsargbarjeras funkcija un nepietiekams mitruma līmenis ādā. Biežāk kserozi novērojam senioriem, bet tā var būt pavadonis daudzām blakusslimībām un izpausties arī jauniem cilvēkiem, ja netiek ievēroti standarta profilaktiskie pasākumi ādas veselības uzturēšanai.

S. Paudere–Logina, A. Zavorins
Izgulējumi. Profilakses nozīme

Izgulējumi jeb spiediena čūlas rodas, ja ilgstoši ir traucēta mobilitāte un asins piegāde ādai un zemādas audiem lokālās apasiņošanas mehāniskas saspiešanas dēļ, kam seko hipoksija un audu nekroze. Izgulējumu risks ir pacientiem, kam traucēta mobilitāte.

A. Kušpelo
Ārsts ar cīnītāja garu. Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS

Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS viens no pirmajiem Latvijā izveidoja savu ārsta praksi. Dr. Baumanis ne vien rūpējas par savu pacientu veselību, bet arī aktīvi iestājas par to, lai valstī būtu sakārtota veselības aprūpes sistēma. Vēršoties pret dažādām birokrātijas nejēdzībām, cenšas sakārtot darba vidi sev un kolēģiem, nebaidoties izsaukt uguni uz sevi.

M. Lapsa
Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā

Šodien, 8. martā, RSU atvērusi pieteikšanos Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē. Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs.

Rīgas Stradiņa universitāte