PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcā izveido specializētu klīniku onkoloģisko pacientu ķirurģiskai ārstēšanai

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" no 1.augusta izveidota Onkoķirurģijas klīnika. Tajā, apvienojot speciālistu zināšanas un uzkrāto pieredzi onkoloģisko pacienu ķirurģiskā ārstēšanā, tiks nodrošināta augsti kvalificēta palīdzība pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Klīnikā koncentrēsies ārsti un aprūpes personāls, kas specializējušies kakla, ausu un deguna, kā arī sejas un žokļu, vēdera dobuma orgānu, ādas un mīksto audu, krūts dziedzeru, kā arī ginekoloģisko orgānu labdabīgo un ļaundabīgo audzēju ķirurģiskajā ārstēšanā. Klīnika arī būs mācību bāze medicīnas studentiem un jaunajiem ārstiem.

Jaunā klīnika izveidota uz stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" četru nodaļu bāzes, un tajā apvienosies Galvas un kakla ķirurģijas nodaļa, Krūts Ķirurģijas nodaļa, Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļa, kā arī Ginekoloģijas nodaļa.

Kā akcentē Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs dr. med. Armands Sīviņš, starptautiskā pieredze liecina, ka onkoloģisko slimību ārstēšanas rezultātu uzlabošanās ir saistīta ar specializētas onkoloģiskas aprūpes izveidošanu. Onkoķirurģijas klīnika nodrošinās pilna apjoma onkoloģisko slimību ķirurģisko ārstēšanu, pirms un pēcoperācijas multidisciplināru konsīliju un ambulatoru apsekošanu gan bieži sastopamu, gan reti sastopamu audzēju gadījumos.

Stacionārs "Latvijas Onkoloģijas centrs" ir vienīgā vieta Latvijā, kur jau vairākus gadu desmitus tiek veiktas vissarežģītākās ķirurģiskās operācijas onkoloģiskiem pacientiem. 2012.gadā stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs" veikts vairāk par 6 tūkstošiem ķirurģisko manipulāciju, tostarp aknu, aizkuņģa dziedzera un barības vada rezekcijas, dzemdes ekstirpācijas ar paraaortālām limfadenektomijām, krūts onkoplastiskās un komplicētas sejas žokļu operācijas sadarbībā ar mikroķirurgiem.

2012.gadā Latvijā ar onkoloģiskām saslimšanām saslima 11 508 cilvēku. Pašreiz onkologu uzskaitē ir 70 989 Latvijas iedzīvotāju. Atšķirībā no citām Eiropas Savienības attīstītām valstīm, Latvijā ik gadu joprojām turpina palielināties mirstība no potenciāli labi ārstējamiem audzējiem. 

 

Lasītākais Doctus.lv
Ārsts ar... sievietes seju

Ārsta seja mainās. Tā kļūst vecāka — teju katrs trešais ārsts Eiropas reģionā ir vecāks par 55 gadiem. Šī seja kļūst arī sievišķīgāka. Sievietes veido 52 % no ārstu skaita, pēdējos desmit gados sieviešu īpatsvars palielinājies par 4 %. [1]

D. Ričika
Psihiskās veselības ietekme uz psoriāzes pacienta izpratni par slimības smaguma pakāpi

Lai veiksmīgi ārstētu psoriāzi, nepieciešams rūpīgi uzraudzīt slimības gaitu un atbildreakciju uz ārstēšanu. Dermatologu ikdienas praksē lietotie slimības smaguma pakāpi novērtējošie rīki neuzrāda to, kā pacients uztver savu slimību. Veiktie pētījumi uzrāda, ka ir vērā ņemama atšķirība starp psoriāzes smaguma pakāpes novērtējumu pacienta un ārsta skatījumā. Izprotot faktorus, kas ietekmē pacienta pašnovērtējumu, ir iespējams uzlabot terapeitisko iznākumu un pacienta apmierinātību ar ārstēšanu.

Doctus
Xerosis cutis jeb sausa āda Gandrīz 100 % astoņdesmitgadnieku

Sausums, zvīņošanās, plaisas, raupja tekstūra un nieze — tā ir daļa no tipiskajiem xerosis cutis jeb sausas ādas simptomiem. Tās iemesli ir traucēta ādas aizsargbarjeras funkcija un nepietiekams mitruma līmenis ādā. Biežāk kserozi novērojam senioriem, bet tā var būt pavadonis daudzām blakusslimībām un izpausties arī jauniem cilvēkiem, ja netiek ievēroti standarta profilaktiskie pasākumi ādas veselības uzturēšanai.

S. Paudere–Logina, A. Zavorins
Izgulējumi. Profilakses nozīme

Izgulējumi jeb spiediena čūlas rodas, ja ilgstoši ir traucēta mobilitāte un asins piegāde ādai un zemādas audiem lokālās apasiņošanas mehāniskas saspiešanas dēļ, kam seko hipoksija un audu nekroze. Izgulējumu risks ir pacientiem, kam traucēta mobilitāte.

A. Kušpelo
Ārsts ar cīnītāja garu. Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS

Ģimenes ārsts ANDRIS BAUMANIS viens no pirmajiem Latvijā izveidoja savu ārsta praksi. Dr. Baumanis ne vien rūpējas par savu pacientu veselību, bet arī aktīvi iestājas par to, lai valstī būtu sakārtota veselības aprūpes sistēma. Vēršoties pret dažādām birokrātijas nejēdzībām, cenšas sakārtot darba vidi sev un kolēģiem, nebaidoties izsaukt uguni uz sevi.

M. Lapsa
Atvērta pieteikšanās starptautiskā konferenču maratonā – Zinātnes nedēļā

Šodien, 8. martā, RSU atvērusi pieteikšanos Zinātnes nedēļai (RSU Research Week), kas norisināsies no 22. līdz 26. martam tiešsaistē. Zinātnes nedēļa ir piecu starptautisku konferenču maratons ar vairāk nekā 1300 prezentācijām no 45 valstu zinātniekiem, aptverot pasaules tendences gan medicīnā un veselības aprūpē, gan sociālajās zinātnēs.

Rīgas Stradiņa universitāte