PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas Austrumu slimnīcā izveido specializētu klīniku onkoloģisko pacientu ķirurģiskai ārstēšanai

Rīgas Austrumu Klīniskā universitātes slimnīca
Rīgas Austrumu slimnīcā izveido specializētu klīniku onkoloģisko pacientu ķirurģiskai ārstēšanai
Freepik
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Rīgas Austrumu slimnīcas) stacionārā "Latvijas Onkoloģijas centrs" no 1.augusta izveidota Onkoķirurģijas klīnika. Tajā, apvienojot speciālistu zināšanas un uzkrāto pieredzi onkoloģisko pacienu ķirurģiskā ārstēšanā, tiks nodrošināta augsti kvalificēta palīdzība pacientiem ar onkoloģiskām saslimšanām.

Klīnikā koncentrēsies ārsti un aprūpes personāls, kas specializējušies kakla, ausu un deguna, kā arī sejas un žokļu, vēdera dobuma orgānu, ādas un mīksto audu, krūts dziedzeru, kā arī ginekoloģisko orgānu labdabīgo un ļaundabīgo audzēju ķirurģiskajā ārstēšanā. Klīnika arī būs mācību bāze medicīnas studentiem un jaunajiem ārstiem.

Jaunā klīnika izveidota uz stacionāra „Latvijas Onkoloģijas centrs" četru nodaļu bāzes, un tajā apvienosies Galvas un kakla ķirurģijas nodaļa, Krūts Ķirurģijas nodaļa, Abdominālās un mīksto audu ķirurģijas nodaļa, kā arī Ginekoloģijas nodaļa.

Kā akcentē Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs dr. med. Armands Sīviņš, starptautiskā pieredze liecina, ka onkoloģisko slimību ārstēšanas rezultātu uzlabošanās ir saistīta ar specializētas onkoloģiskas aprūpes izveidošanu. Onkoķirurģijas klīnika nodrošinās pilna apjoma onkoloģisko slimību ķirurģisko ārstēšanu, pirms un pēcoperācijas multidisciplināru konsīliju un ambulatoru apsekošanu gan bieži sastopamu, gan reti sastopamu audzēju gadījumos.

Stacionārs "Latvijas Onkoloģijas centrs" ir vienīgā vieta Latvijā, kur jau vairākus gadu desmitus tiek veiktas vissarežģītākās ķirurģiskās operācijas onkoloģiskiem pacientiem. 2012.gadā stacionārā „Latvijas Onkoloģijas centrs" veikts vairāk par 6 tūkstošiem ķirurģisko manipulāciju, tostarp aknu, aizkuņģa dziedzera un barības vada rezekcijas, dzemdes ekstirpācijas ar paraaortālām limfadenektomijām, krūts onkoplastiskās un komplicētas sejas žokļu operācijas sadarbībā ar mikroķirurgiem.

2012.gadā Latvijā ar onkoloģiskām saslimšanām saslima 11 508 cilvēku. Pašreiz onkologu uzskaitē ir 70 989 Latvijas iedzīvotāju. Atšķirībā no citām Eiropas Savienības attīstītām valstīm, Latvijā ik gadu joprojām turpina palielināties mirstība no potenciāli labi ārstējamiem audzējiem.