PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Zinātniskā darbība Stradiņa slimnīcā gūst augstu starptautisku novērtējumu

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca
Zinātniskā darbība Stradiņa slimnīcā gūst augstu starptautisku novērtējumu
Starptautisku ekspertu veiktais Latvijas zinātnisko institūciju un augstskolu struktūrvienību darbības izvērtējums ierindo Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu starp 15 visaugstāk novērtētajiem zinātniskiem institūtiem Latvijā. Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca ir vienīgā dzīvības zinātnes un medicīnas jomas institūcija, kas 15 visaugstāk novērtēto vidū nodarbojas ne tikai ar zinātni, bet veic arī izglītības darbu.

Piecu punktu sistēmā Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca novērtēta ar četriem punktiem, kas nozīmē, "spēcīgs starptautisks spēlētājs" (labs sniegums, darbība turpināma). 

Šūnu centrs Šūnu centrs
Šūnu centrs

Slimnīcas valdes priekšsēdētāja asoc. prof. Eva Strīķe ir gandarīta par gūto atzinību: "Slimnīcā zinātne un lietišķais pielietojums iet roku rokā un gūst teicamus rezultātus. Ciešā zinātnes un praktiskā pielietojuma sasaiste, pieredzējušu un starptautiski atzītu pētnieku bāze Slimnīcā rada pozitīvus priekšnoteikumus inovatīvu ārstniecības metožu ieviešanā, jauno pētnieku piesaistē un jaunu patentu izveidē".

Slimnīcas Izglītības un zinātnes departamenta direktors LU prof. Dainis Krieviņš saka: „Augstais starptautiskais novērtējums ir pierādījums mūsu zinātnieku, pētnieku un iesaistīto praktiķu reālajam darbam. Stradiņa slimnīcā ir vairāk nekā 300 rezidenti, daudz doktorantu un jauno pētnieku, kas nozīmē, ka ir nodrošināta ļoti laba pēctecība. Viens no mūsu uzdevumiem ir rast veidus, kā atbalstīt jaunos zinātniekus un pētniekus, kā iesaistīties jaunos pasaules līmeņa projektos, un kā ieviest pasaules praksi vienā no vadošajām zinātniskās pētniecības un ārstniecības iestādēm Latvijā."

Izvērtējuma eksperti iesaka nodrošināt stabilu valsts finansējumu pētniecībai; integrēt un stiprināt pētniecības sistēmu, konsolidējot pētniecības institūcijas galvenokārt ap zināšanu centriem jeb tām institūcijām, kuras ieguvušas vērtējumu „4" un „5"; radīt stimulus kvalitatīvai starptautiska līmeņa  pētniecībai; nodrošināt projektos balstītu finansējumu, lai atbalstītu pētnieku karjeras dažādos posmos, it īpaši pēcdoktorantūras un jaunos pētniekus, un sniedz virkni citu priekšlikumu.

Par izvērtējumu

Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes sekretariātu ir veikusi Latvijas zinātnisko institūciju darbības starptautisko izvērtēšanu. Izvērtēšanas mērķis bija veikt objektīvu Latvijas zinātnes situācijas analīzi Eiropas Savienības Kopīgās pētniecības telpas un sadarbības pētniecībā kontekstā atbilstoši Baltijas jūras reģiona valstu un Ziemeļvalstu sadarbības interesēm.

Kopā tika novērtēts 150 Latvijas zinātnisko institūtu un augstskolu struktūrvienību sniegums sešās tematiskajās grupās - dabas zinātnēs un matemātikā (28), dzīvības zinātnes un medicīna (16), inženierzinātnes un datorzinātnes (37), lauksaimniecība, meža un veterinārās zinātnes (22), sociālās zinātnes (30) un humanitārās zinātnes (17). 

Foto: Imants Prēdelis