PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Depresijas un trauksmes simptomu izplatība pieaugušajiem un bērniem ar alopecia areata

Doctus
Depresijas un trauksmes simptomu izplatība pieaugušajiem un bērniem ar alopecia areata
Pixabay.com
Kāda ir depresijas un trauksmes spektra traucējumu un simptomu izplatība alopecia areata pacientu vidū? To sistemātiska pārskata un meta–analīzes veidā noskaidroja šā pētījuma autori.

Dati no tādām zinātniskajām datu bāzēm kā PubMed, ScienceDirect, the Cochrane Library, Embase un PsycINFO tika ievākti līdz 2020.gada augustam. Analīzē tika iekļauti pētījumi, kuros publicēti dati par depresijas un trauksmes spektra traucējumu un simptomu izplatību pacientiem ar alopecia areata (AA).

Tika identificētas 37 publikācijas, kas atbilda iekļaušanas kritērijiem. Salīdzinājumā ar vispārējo populāciju, pacientiem ar AA bija augstāka depresīvo traucējumu (9 %) un nespecifisku trauksmes traucējumu (13 %) izplatība. Tika aprēķināts, ka 7–17 % no AA pacientiem ir depresijas vai trauksmes spektra traucējumi, kas pieprasa psihiatrisku aprūpi, t.sk. medikamentozu. Papildu, vairāk kā trešdaļai pacientu tika novēroti brīdinoši trauksmes (34 %) vai depresijas (37 %) simptomi, kurus nepieciešams uzraudzīt ilgtermiņā, lai novērstu slimības attīstības risku.  

Avots: Lauron S, Plasse C, Vaysset M, et al. Prevalence and Odds of Depressive and Anxiety Disorders and Symptoms in Children and Adults With Alopecia Areata: A Systematic Review and Meta-analysis. JAMA Dermatol. Published online January 25, 2023. doi:10.1001/jamadermatol.2022.6085