PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ieguvumi no agrīnas veselības aprūpes darbinieku vakcinācijas

Doctus
Ieguvumi no agrīnas veselības aprūpes darbinieku vakcinācijas
Pixabay
Vakcinējot veselības aprūpes darbiniekus, darbinieku vidū nekavējoties un ievērojami samazinājās pozitīvo Covid-19 gadījumu skaits, samazinot nepieciešamo izolāciju un karantīnu skaitu par vairāk nekā 90 procentiem, liecina UT Dienvidrietumu medicīnas centra dati, kas publicēti New England Journal of Medicine.

Veselības aprūpes darbinieki bija vieni no pirmajām grupām, kas bija tiesīgi saņemt vakcīnas pret Covid-19.

Reālā pieredze ar SARS-CoV-2 vakcināciju UT Dienvidrietumu medicīnas centrā parādīja ievērojamu infekcijas gadījumu skaita samazināšanos darbinieku vidū, saglabājot darbaspēku, kad tas bija visvairāk nepieciešams.

Pirmajās 31 dienās, kad vakcīna kļuva pieejama, UT Dienvidrietumu medicīnas centrā pirmo vakcīnas devu saņēma 59 procentu no aptuveni 23 000 darbiniekiem, savukārt 30 procenti šajā laika posmā varēja saņemt pilnu vakcinācijas kursu. Galvenie secinājumi:

• šajā laikā inficējās 1,5 % darbinieku;

• augstāks inficēšanās līmenis bija starp nevakcinētajiem darbiniekiem (2,6 %);

• starp pilnu vakcinācijas kursu saņēmušajiem inficēšanās tika konstatēta 0,05 %.

Pētnieki novēroja ieguvumus arī attiecībā uz tiem, kuri bija saņēmuši tikai pirmo vakcīnas, pēc vakcinācijas uzsākšanas inficēto darbinieku īpatsvars bija ievērojami zemāks nekā tika prognozēts iepriekš.

Dati arī uzrāda, ka jānovērš vakcinācijas vilcināšanās, UT Dienvidrietumu medicīnas centrā vakcinēti 70 % no visiem darbiniekiem.

"Ņemot vērā šo reālo pieredzi, kas skaidri parāda imunizācijas efektivitāti, turpmāka izpratne par atsevišķu personu atturību, izmantot vakcināciju, ir vēl svarīgāka," saka pirmais autors Viljams Daniels, MD, viceprezidents un kvalitātes vadītājs UT Dienvidrietumu medicīnas centrā.

Pētnieki norāda, ka svarīgi ir izglītot darbiniekus un sabiedrību kopumā par vakcīnu drošumu un efektivitāti.

AVOTS: Daniel W, Nivet M, Warner J, Podolsky DK. Early Evidence of the Effect of SARS-CoV-2 Vaccine at One Medical Center. New England Journal of Medicine, 2021.