Jauns ārsts ASV: optimists vai pesimists?
No 500 aptaujātajiem respondentiem, gandrīz trešā daļa (31%) atbildēja, ka ir ļoti pesimistiski noskaņoti par nākotnes iespējām ASV veselības aprūpes sistēmā. Un vēl 26% sevi raksturo kā diezgan pesimistisku noskaņotus.
Tikai katrs piektais jaunais ārsts redz sev spožu nākotni un tikai 4% uzskata sevi par ļoti optimistiskiem un 18% par diezgan optimistiskiem.
Apmēram trešā daļa no tiem, kuri ir pesimistiski noskaņoti (34%) savu pesimismu skaidro ar izmaiņām veselības aprūpes likumdošanā.
Pat starp optimistiem ir vērojams negatīvisms, jo 10% savu optimismu pamatoja ar to, ka sliktāk jau nebūs.
Vidējais pētījuma dalībnieku vecums bija 37 gadi, puse no dalībniekiem strādāja primārajā veselības aprūpē, 35% bija ambulatori strādājuši speciālisti un 15% bija stacionārā strādājoši speciālisti.
Kopumā 80% respondentu ”ļoti” un ”daļēji” bija apmierināti ar viņu pašreizējo darbību, 58% strādāja komandā ar citiem ārstiem, ar lielāko proporciju, ka strādā kopā ar 2 līdz 6 citiem ārstiem.
Uz jautājumu, kas ir tie faktori, kas ietekmēja izvēli attiecībā uz esošo darba vietu, gandrīz divas trešdaļas (65%) atbildēja, ka tie ir ienākumi, tad seko drošība (53%), ģimene (46%) un citi kolēģi (36%).
Pētījuma autori uzsver, ka pesimisms starp jaunajiem ārstiem ir ļoti satraucošs rādītājs un tas apliecina, ka ārsti ir vairāk jāiesaista diskusijās par plānotajām veselības aprūpes reformām.