PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Medikaments 60 % pacientu pasargā no 1.tipa cukura diabēta attīstības

Doctus
Medikaments, ko lieto augsta asinsspiediena pazemināšanai, var pasargāt līdz pat 60 % augsta riska pacientus no 1.tipa cukura diabēta attīstības.

Pētnieki atzīst, ka šī ir pirmā personalizētā terapija, lai pasargātu pacientu no 1.tipa cukura diabēta attīstības.  Atklājums tika izdarīts, izmantojot superdatoru, eksperimentus laboratorijā ar pelēm un pētījumā ar cilvēkiem. Medikamentu metildopu lieto jau vairāk kā 50 gadus augsta asinsspiediena ārstēšanā grūtniecēm un bērniem. Lielākā daļa medikamdntu tiek lietota vienai saslimšanai, bet pētnieki atklāja, ka metildopa var palīdzēt pilnībā nesaistītai slimībai. 

Apmēram 60 % cilvēku, kuriem ir risks, ka attīstīsies 1.tipa cukura diabēts ir DQ8 mokekula, ka nozīmīgi palielina slimības attīstības risku. Pētnieki ticēja, ja izdotos specifiski bloķēt DQ8 molekulu, viņi varētu aizkavēt vai novērst 1.tipa cukura diabēta attīstību. Pētnieki analizēja katru FDA apstiprināto molekulu un analizēja tās spēju bloķēt DQ8. Izanalizējot tūkstošiem medikamentu, atklājās, ka metildopa ne tikai bloķē DQ8, bet arī nenodara kaitējumu imūnajai funkcijai, kā to dara daudzi imunsupresīvie medikamenti. Pētnieki 10 gadus analizēja un pierādīja metildopas efektivitāti uz pelēm un 20 1.tipa cukura diabēta pacientiem. Pētnieki tagad ar gandrīz 100% precizitāti var prognozēt, kuriem pacientiem attīstīsies 1.tipa cukura diabēts. Medikamenta mērķis ir aizkavēt slimības attīstību vai pat to novērst. Metildropa jālieto perorāli trīs reizes dienā, lai novērstu 1.tipa cukura diabēta attīstību vai aizkavētu to. Nākamais solis ir lielāks klīniskais pētījums, kurā jāapstiprina iegūtais rezultāts

 

AVOTS: David A. Ostrov DA, Alkanani A, McDaniel KA, et al. Methyldopa blocks MHC class II binding to disease-specific antigens in autoimmune diabetes. Journal of Clinical Investigation, 2018.