PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

NMP dienesta direktors Armands Ploriņš informēts par darba uzteikumu

Veselības ministrija
NMP dienesta direktors Armands Ploriņš informēts par darba uzteikumu
Šodien, 14.augustā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktors Armands Ploriņš tika informēts par darba tiesisko attiecību izbeigšanu ar šā gada 14.septembri, ja viņš nepiekritīs piedāvātajiem darba līguma grozījumiem.

Armands Ploriņš Armands Ploriņš
Armands Ploriņš

Jau ziņots, ka NMPD direktora amatam ir noteikts ierēdņa amata statuss, tādējādi NMPD direktora amats beidz pastāvēt kā darbinieka amata vieta.

Izvērtējot veselības nozares resorā esošās vakantās darbinieku amata vietas, A.Ploriņa izglītību un līdzšinējo darba pieredzi, Veselības ministrija piedāvāja noslēgt darba līgumu ar A.Ploriņu, ieņemot Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Operatīvās ķirurģijas centra vadītāja amatu un saglabājot pašreizējos darba samaksas nosacījumus.

Darba likums nosaka, ja darbinieks nepiekrīt darba devēja piedāvātajiem darba līguma grozījumiem, darba devējam ir tiesības ne vēlāk kā mēnesi iepriekš uzteikt darba līgumu. Ņemot vērā, ka A.Ploriņš nepiekrita piedāvājumam, un, ievērojot to, ka viņš ir Latvijas Dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības biedrs, Veselības ministrija lūdza arodbiedrības piekrišanu darba līguma grozījumiem ar A.Ploriņu. Tā kā arodbiedrība ir informējusi ministriju, ka Darba likums neparedz darba devēja pienākumu prasīt arodbiedrībai iepriekšēju piekrišanu darba līguma grozījumiem, uzskatāms, ka tā piekrīt darba devēja uzteikumam.