PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Žurnāls
Skatīt visus

Augusts 2014

Dr. KRISTĪNE ZABLUDOVSKA, “Lāzermedicīnas klīnika” dermatoloģe

PAR AUGUSTA NUMURU

Klāt vasaras beigu mēneša — augusta — Doctus numurs ar interesantiem rakstiem par dažādām medicīnas nozarēm

Kristīne ZABLUDOVSKA«Mīksto audu bojājumu profilakse un konservatīva ārstēšana — ļoti aktuāla tēma vasarā: par to, kā tikt galā ar problēmu, stāsta sporta ārstes. Saistošs kolēģu Anetes Petraines, prof. Ināras Ančupānes un doc. Ineses Kolontajas–Zaubes raksts par virspusēju un vidēja dziļuma pīlingu, tā darbības mehānismu, indikācijām un rezultātiem. Ļoti aizraujoša intervija ar Dr. Māru Briedi: cik daudz iespējams sasniegt ar darba mīlestību un neatlaidību un visam pāri — mīlēt dzīvi visā tās krāšņumā. Par burāšanu kā piedzīvojumu stāsta ārsti Ints Putniņš, Juris Bārzdiņš un Ēriks Čēms. Viņu pieredzētais aizrauj un rosina izmēģināt šo piedzīvojumu kokteili. Kolēģiem novēlu pilnasinīgi izdzīvot vasaru, atrast laiku mīļajiem un baudīt dzīvi!

Portālā pieejamie raksti no šī numura:

Supraventrikulāras tahikardijas

Ar šo publikāciju turpinām aritmoloģijas tēmu, kas sākta žurnāla «Doctus» 2014. gada maija numurā ar rakstu par aritmiju mehānismiem un ārstēšanas pamatiem.

P. Šipačovs

Autosomāli dominanta nieru policistoze

Autosomāli dominanta nieru policistoze (ADNP) ir biežākā ģenētiski determinētā nieru cistiskā slimība, ko diagnosticē vienam cilvēkam no 400 līdz 1000 cilvēkiem pasaulē, turklāt tā ir ceturtais biežākais terminālas nieru mazspējas iemesls. Apmēram pusei cilvēku, kas slimo ar ADNP, terminālas nieru mazspējas dēļ 60 gadu vecumā nepieciešama nieru aizstājterapija.

E. Vēverbrants, T. Mikijanska, V. Šņigirovs

Ar sargeņģeli uz pleca. Oftalmoloģe Māra Briede

“Ko tik esmu operējusi — deputātus, māksliniekus, bandītus un tautas ienaidniekus! Uzskatu, ka man dzīvē laimējies, jo esmu atradusi darbu, kas man tiešām patīk un ko varu labi paveikt,” priecājas Rīgas 1. slimnīcas acu slimību dienas stacionāra atbildīgā ārste un Latvijas—Amerikas acu centra oftalmoloģe MĀRA BRIEDE.

V. Vāvere

Virspusēja un vidēja dziļuma ķīmiskie pīlingi

Mūsdienās pīlinga procedūras tiek veiktas ļoti bieži, tāpēc dermatologu ikdienas darbā šī tēma kļūst aizvien aktuālāka. Pīlingu var izmantot gan estētisku, gan medicīnisku bojājumu gadījumā, sākot ar acne radītiem bojājumiem un beidzot ar smagu pēciekaisuma hiperpigmentāciju.

I. Kolontaja, I. Ančupāne

Ājurvēdas terapija cukura diabēta pacientiem

Saslimstība ar cukura diabētu palielinās ne tikai Latvijā, bet arī gandrīz visās citās pasaules valstīs, turklāt aprēķināts, ka ar pašreizējiem pieauguma tempiem 2030. gadā 85% pasaules cukura diabēta pacientu dzīvos attīstības zemēs. Indijā cukura diabēta pacientu skaits sasniegs mūsu mērogiem grūti aptveramu skaitli — 80 miljonus.

V. Pīrāgs, U. Indulals, S. Kumars, S. Sauša

Komplicēta Krona slimība

Klīniskā gadījuma demonstrācijā — komplicēta Krona slimība ar agrīnu slimības sākumu un smagu, recidivējošu gaitu ar zarnu stenožu un fistulu veidošanos. Krona slimības gadījumā, lai novērstu tālāku slimības progresu un komplikācijas, liela nozīme ir savlaicīgai un agresīvai medikamentozai terapijai.

A. Stāka, J. Ivanova, A. Puķītis, E. Krustiņš