← Atpakaļ

Kardiorenālais sindroms

Sirds un nieru slimības ir plaši izplatītas un bieži līdztekus norisošas cilvēka organismā, kas ievērojami palielina saslimstību, mirstību, kā arī kopējās medicīniskās aprūpes izmaksas. Pirmo reizi pasaulē konference, kas tika veltīta kardiorenālajam sindromam (KRS), 2008. gada septembrī norisēja Vičencā (Vicenza), Itālijā. Konferences iniciators bija profesors Ronco un Akūtās dialīzes kvalitātes iniciatīvas (ADQI) darba grupa, tajā piedalījās nefrologi, kardiologi, internisti, intensīvās terapijas speciālisti no visas pasaules. Šajā rakstā apkopotas jaunākās atziņas par kardiorenālo sindromu.


Pētījumi

De Silva un līdzautori pētījumā par nieru funkcijas izmaiņām 6 mēnešu periodā pacientiem ar kreisā kambara sistolisko disfunkciju konstatējuši, ka akūts kreatinīna līmeņa pieaugums par 26,5 µmol/l saistīts ar ievērojami paaugstinātu mirstību un ilgstošu hospitalizāciju. [1] Citā pētījumā Smi th ar līdzautoriem secinājis, ka 21-45% pacientu, kas hospitalizēti ar akūtu dekompensētu sirds mazspēju, novēro kreatinīna līmeņa celšanos par 30% pirmajās 5 hospitalizācijas dienās. [2] Šis autors pētījumā par hroniskas sirds mazspējas pacientu populāciju secina, ka 50% hroniskas sirds mazspējas (HSM) pacientu ir samazināts glomeruļu…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti