← Atpakaļ

Izplatītākā vīriešu slimība gadsimtu mijā – neauglība

Ja paskatāmies uz visām slimībām (ne tikai vīriešu) vispār – kuras ir visizplatītākās? Sirds–asinsvadu slimības? Cukura diabēts? Reproduktīvās medicīnas speciālisti uzskata, ka neauglība, kas skar ap 15% pāru, ir pati izplatītākā “slimība” (pēdiņās lieku tāpēc, ka šā stāvokļa apzīmējums, iespējams, varētu šķist atšķirīgs no slimības apzīmējuma tās tradicionālajā izpratnē).


Dzimstības pazemināšanās

Neauglības straujais pieaugums pēdējos 50 gados un dzimstības samazināšanās ir patiešām ārkārtīgi satraucošs fakts, jo gandrīz visas Eiropas tautas piedzīvo ilgtermiņa dzimstības līmeņa pazemināšanos. Dzimstība Eiropā šobrīd vidēji ir 1,5 bērni uz vienu pāri, savukārt populācijas atjaunošanās nepieciešamais līmenis ir 2,1 bērns. Divdesmit viena no 25 valstīm ar viszemāko dzimstības līmeni ir Eiropā. Sekas tam ir populācijas novecošanās: samazinās ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaits un pieaug pensionāru relatīvais skaits. Turklāt paralēli pieaug eiropiešu dzīvildze. Ja 2000. gadā katrs sestais…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti