← Atpakaļ

Acs stiklveida ķermeņa apduļķojumi

Peldoši apduļķojumi stiklveida ķermenī ir dažādas stiklveida ķermeņa patoloģijas, kas var parādīties jebkurā vecumā. Latīniski to sauc par miodezopsiju, un noteiktā vecumā to konstatē lielākajai daļai pacientu. Parasti sūdzas, ja to skaits, izmēri un apjoms palielinājušies, ko biežāk novēro pēc galvas traumām, fiziskām slodzēm, asinsspiediena svārstībām, lietojot antikoagulantus, grūtniecības laikā un citos gadījumos. Parasti tos ievēro, skatoties uz gaišu fonu.


Iedalījums

Peldošus apduļķojumus stiklveida ķermenī var iedalīt divās grupās: patoloģiski apduļķojumi (piemēram, tādi, kas radušies pēc asiņošanas, iekaisuma vai acs traumas) un nekaitīgi apduļķojumi (parasti tieši neietekmē redzes funkcijas, bet var būt traucējoši). Svarīgi izprast, kad tos uzskatīt par normālu novecošanās procesa sastāvdaļu un kādi simptomi norāda uz nepieciešamību neatliekami apmeklēt acu ārstu, lai savlaicīgi diagnosticētu kādu nopietnu acs vai sistēmisku saslimšanu.

Stiklveida ķermeņa uzbūve

Stiklveida ķermenis ir ekstracelulārās matrices paplašinājums ar caurspīdīgu želejveida struktūru, kas atrodas starp lēcu un…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti