Medicīnas studenti saņem mecenāta Borisa Tetereva stipendiju

Doctus . | 2017. gada 12. oktobris

Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā šogad ieguvusi Rīgas Stradiņa universitātes pamatstudiju 3. kursa studente Marija Luīze Kalniņa un 4. kursa studenti Rihards Pēteris Ročāns un Edžus Beinārs. Stipendijas pasniegtas jau septīto reizi.

"Ikvienas universitātes lepnums ir tās absolventi, tāpēc esam gandarīti par mūsu universitātes absolventa, mecenāta un Goda doktora Borisa Tetereva ieguldījumu RSU studentu motivācijā, jau vairākus gadus pēc kārtas piešķirot stipendijas talantīgākajiem medicīnas studentiem. Boriss Teterevs ir izcils piemērs nesavtīgai labdarībai, atbalstot topošo ārstu  ceļu pretim profesionālajām virsotnēm. Boriss Teterevs ir paraugs ikvienam mūsu universitātes absolventam," uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

"Ceram, ka mūsu stipendiāti papildinās labāko Latvijas ārstu rindas," pauž mecenāts Boriss Teterevs, kurš 1980. gadā absolvēja RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūts).

Rihards Pēteris Ročāns, Marija Luīze Kalniņa, Edžus Beinārs

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā ir kļuvusi par atspēriena punktu jau 23 RSU studentiem. Stipendijas apmērs ir 375 eiro mēnesī līdz pamatstudiju noslēgumam, kā arī portatīvais dators studiju gaitām. Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes 3. un 4. kursa studentus.

Aleksejs Zavorins bija pirmais stipendijas ieguvējs tālajā 2011. gadā., tagad  viņš strādā Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnikā un RSU Infektoloģijas un dermatoloģijas katedrā, kā arī ir RSU doktorants. Par stipendiju viņš saka: “Tā noteikti bija papildu motivācija studijām, un stipendija palīdzēja mazināt materiālo slogu maniem vecākiem un pilnvērtīgi pievērsties studijām. " Viņš atceras, ka viņa  kursabiedri strādāja naktīs par māsu palīgiem, viesmīļiem vai citos darbos. Aleksejs uzskatīja, ka stipendija bija liela privilēģija un iespēja nenovērsties no studiju procesa.

Foto: no RSU arhīva

Uz augšu ↑
 • Aspirīns primārajā profilaksē: vajadzīgs individuāls izvērtējums

  Doctus . | 2020. gada 20. februāris

  Jaunākās primārās profilakses vadlīnijas iesaka lietot aspirīnu indivīdiem ar augstu primāro kardiovaskulāro notikumu risku, ja viņi ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem, bet ne tiem, kuriem ir pāri 70 gadiem. Tomēr cilvēkiem pēc 70 gadu vecuma kardiovaskulāro notikumu risks ir daudz augstāks nekā pirms 70 gadu vecuma. Lasīt visu

 • 10 000 soļu dienā: nav maģiskā svara zaudēšanas formula

  Doctus . | 2020. gada 19. februāris

  Jau gadiem ilgi 10 000 soļu dienā tiek uzskatīts par zelta standartu tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību, jaunākie pētījumi rāda, ka atsevišķi ieguvumi ir arī no 7500 soļiem dienā. Tomēr zinātnieki norāda, ja vēlaties izvairīties no svara pieauguma, nevajag ņemt vērā tikai soļu skaitu.   Lasīt visu

 • Striju molekulārais un šūnu mehānisms

  Doctus . | 2020. gada 18. februāris

  Striae distensae jeb strijas ir ādas bojājumi, kas rodas hormonālu satricinājumu periodos, proti, pubertātes un grūtniecības laikā. Strijas parādās kā sarkanas vai purpursarkanas līnijas, kas lēnām pārvēršas bālās ādas līnijās, un tās novēro 90 % sieviešu, tomēr pētījumu par striju izcelsmi ir maz un nepieciešami jauni profilaktiski un koriģējoši ārstēšanas veidi. Lasīt visu