PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem
Autori
Skatīt visus
 Veselības Inspekcija

Veselības Inspekcija

www.vi.gov.lv

Visi autora raksti

Veselības inspekcija sāk izsniegt identifikatorus ārstniecības personām

25.oktobrī stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 8.marta Recepšu25.oktobrī stājas spēkā grozījumi Ministru kabineta 2005. gada 8.marta Recepšu veidlapu izgatavošanas un uzglabāšanas, kā arī recepšu izrakstīšanas un uzglabāšanas noteikumos, kas paredz iespēju ārstniecības personām recepšu veidlapās personas koda vietā norādīt Veselības inspekcijas piešķirto ārstniecības personas identifikatoru.

Veselības Inspekcija

Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrācija un pārreģistrācija

2011.gadā Veselības inspekcija uzsāka Ārstniecības personu un ārstniecības atbalsta personu reģistrāciju un pārreģistrāciju ārstniecības iestādēs. Ārstniecības personām tiek nodrošināta iespēja darba vietā iesniegt dokumentus, lai iegūtu vai pagarinātu tiesības praktizēt profesijā, tādējādi samazinot ārstniecības personām ar reģistrāciju saistītās izmaksas (izbrīvēta darbadiena, ceļa izmaksas utt.). 

Veselības Inspekcija

Veselības aprūpes budžetā jāatgriež 82 tūkstoši lati

Veselības inspekcija 2011.gada deviņos mēnešos pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, ir konstatējusi pārkāpumus un pieņēmusi lēmumus par naudas līdzekļu atgriešanu veselības aprūpes budžetā 82 tūkstošu latu apmērā. Arī pacientiem ir atgriezta nepamatoti iekasēta nauda 2376 latu apmērā.

Veselības Inspekcija

Ārstniecības personu personas kodus publiskajā vidē aizvietos ar identifikatoriem

Lai nodrošinātu ārstniecības personu privāto datu aizsardzību publiskajā vidē, Veselības ministrija, Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība, Veselības ekonomikas centrs, Veselības norēķinu centrs un Veselības inspekcija ir atbalstījusi ieceri publiskajā vidē ārstniecības personas personas kodu aizvietot ar valsts piešķirtu individuālo numuru (identifikatoru).    

Veselības Inspekcija

Veselības inspekcija pārrunā aptieku pieejamības jautājumus

14.07.2011. Veselības inspekcija organizēja tikšanos ar invalīdu un viņu draugu apvienības „Apeirons” pārstāvjiem, piedaloties Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniekam Jurim Bundulim. Šajā tikšanās reizē galvenais sarunu temats bija aptieku pieejamības nodrošināšana cilvēkiem ar ierobežotām pārvietošanās iespējām. 

Veselības Inspekcija

Ārstniecības iestādes nepamatoti uzrādījušas veselības aprūpes pakalpojumus 232 tūkstošu latu apmērā

11. jūlijā Veselības inspekcija izplatījusi informāciju, ka 2010. gadā un 2011. gada 1. ceturksnī pēc veiktajām pārbaudēm ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, ir konstatēti pārkāpumi 232 tūkstošu latu apmērā. Saskaņā ar pārkāpumu, vainīgajām veselības aprūpes iestādēm nepamatoti iekasētās summas jāatgriež veselības aprūpes budžetā vai pacientiem.

Veselības Inspekcija