PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Anestezējošs krēms mazina vakcinācijas izraisītas sāpes zīdaiņiem

Doctus
Bērniem jaunākiem par 1 gadu likokaīna krēms kombinācijā ar nelielu cukura daudzumu mutē un zīdaiņa mierināšana, palīdz mazināt sāpes pēc rutīnas vakcinācijas, secināts pētījumā, kura rezultāti publicēti žurnālā CMAJ (Canadian Medical Association Journal).

Vakcinācija ir akūta distresa cēlonis gan zīdainim, gan viņa vecākiem, un tas veicina vecāku izvairīšanos no zīdaiņu vakcinācijas. Pētnieki no Toronto uzsver, ka līdz šim ir trūcis pierādījumu, kā visefektīvāk mazināt sāpes, kas rodas vakcinācijas dēļ.

Pētnieki veica nejaušināta iedalījuma kontrolētu pētījumu ar 352 veseliem zīdaiņiem no trim ambulatorām pediatrijas klīnikām, tai skaitā, septiņām ārstu praksēm, kuriem veica rutīnas vakcināciju pirmā dzīves gada laikā. Visus zīdaiņus nejaušināti iedalīja kādā no četrām grupām:

  • placebo grupa;
  • video instrukcija vecākiem, kā mierināt bērnu;
  • video plus cukura šķīdums perorāli;
  • video, cukura šķīdums un lidokaīna aplicēšana uz ādas.

Pētnieki atklāja, ka tikai liposomāla lidokaīna lietošana uz ādas pirms vakcinācijas kopā ar video pamācību vecākiem, kā mierināt mazuli, un cukura šķīdums perorāli ir efektīvi pēc vakcinācijas sāpju mazināšanā, salīdzinot ar placebo, tikai video pamācību un video pamācību un cukura šķīdumu.

Pētnieki uzsver, ka svarīgi ir mazināt pēc procedūras bailes, pārmērīgu jutību uz sāpēm un panākt piekrišanu no vecākiem nākamajām vakcinācijām.

 

AVOTS: Anna Taddio, PhD, RPh, Rebecca Pillai Riddell, PhD, RPsych, Moshe Ipp, MD, Steven Moss, MD, Stephen Baker, MD, Jonathan Tolkin, MD, Dave Malini, MD, Sharmeen Feerasta, MD, Preeya Govan, MD, Emma Fletcher, BA, Horace Wong, BSc, Caitlin McNair, BA, Priyanjali Mithal, BA, Derek Stephens, MSc. Relative effectiveness of additive pain interventions during vaccination in infants. CMAJ, December 2016