← Atpakaļ

Langerhansa šūnu histiocitoze

Klīniskā gadījuma demonstrācijas mērķi – diferenciāldiagnostikas grūtības pacientei ar neskaidras etioloģijas drudzi, retas slimības kombinācija ar ginekoloģisku infekciju uz IUS fona un multidisciplināras pieejas nozīmīgums retu slimību diagnostikā un pareizās terapijas taktikas izvēlē.


Klīniskā gadījuma demonstrācija

 Paciente - 32 gadus veca sieviete, slimo no 2009. gada jūlija. Sākotnēji izmeklēta Latvijas Infektoloģijas centrā, tad pārvesta uz P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas 9. nodaļu.

Anamnēze

 Līdz 2009. gada jūlijam paciente ir praktiski vesela. 2003. gadā bijušas normālas dzemdības, 2004. gadā ievietota intrauterīnā spirāle. 2006. gadā veikta asins analīze pie ģimenes ārsta - viegla leikopēnija. Atkārtojot asins analīzes, asinsaina normāla.

 No ģimenes anamnēzes zināms, ka pacientes māsai ir Hašimoto tireoidīts, hipotireoze. Pārējie ģimenē ir pilnīgi veseli. Mājdzīvnieku pacientei nav. Darbs…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti