← Atpakaļ

Hroniska tensijas tipa cefalģija

Tensijas tipa galvassāpes (jeb saspringuma galvassāpes; angliski tension – spriedze, sasprindzinājums, stress) ir visbiežākā un izmaksu ziņā dārgākā hronisko galvassāpju forma pieaugušajiem. Tensijas tipa galvassāpes ir heterogēns sindroms, kas ietekmē gan diagnostiku, gan ārstēšanu. Pirms terapijas ļoti svarīgi ir noteikt pareizu diagnozi. Rakstā aplūkosim gan izmeklēšanas un diagnostikas īpatnības, gan ārstēšanas iespējas.


Tensijas tipa galvassāpju patofizioloģijaVispirms gan jāatceras citas, bieži vien ļoti līdzīgas galvassāpes, kas pēc klasifikācijas [1] ierindojamas primārās hroniskās ikdienas galvassāpēs, proti: hroniska migrēna, hroniska kūlīšu cefalģija, hroniska paroksizmāla hemikrānija, hemikrania continua, hipniskās galvassāpes, īslaicīgās vienpusējai neiralģijai līdzīgās galvassāpes ar konjunktīvas iritāciju un asarošanu. Turklāt vienmēr der atcerēties arī par sekundārajām galvassāpēm - pēctraumas, hipertensīvām, psihogēnām un citām (kopā ap 20!). Vispār šajā klasifikācijā apkopoti vairāk nekā 100 galvassāpju veidi (pilna klasifikācija - Starptautiskās galvassāpju biedrības…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti