← Atpakaļ

Nakts enurēze bērniem – ārstēšana un saistītie stāvokļi

Kopējā nakts enurēzes izplatība bērniem 5 gadu vecumā ir starp 5 un 10%. 12-14 gadu vecumā enurēzes izplatība ir vairs tikai 2-3%, bet pēc 15 gadu vecuma 1-2%. Vidējais enurēzes reižu skaits nedēļā ir 2 naktis. Aprēķināts, ka septiņi no 100 bērniem, kas slapināja gultā 7 gadu vecumā, to turpina darīt arī pieaugušo vecumā, tāpēc būtiska ir agrīna ārstēšanas sākšana. Svarīgi ārstēt enurēzi ir arī tāpēc, ka pierādīts - enurēze saistīta ar bērna psiholoģisko veselību.


Enurēze

Patoģenēze un epidemioloģija

Vārds "enurēze" cēlies no grieķu valodas vārda ar nozīmi "ražot ūdeni". ICCS (International Children's Continence Society) šo terminu ierobežojusi līdz slapināšanai gultā tikai naktī. Enurēzes iedalījums: primārā enurēze (PE) un sekundārā enurēze (SE). Bērniem, kam nesaturēšanas periods pirms slapināšanas gultā ilgst vismaz 6 mēnešus, ir sekundārā enurēze. Nesena pētījuma dati rāda, ka PE un SE patoģenēze varētu būt līdzīga.

PE gadījumā psiholoģiskas problēmas parasti ir rezultāts, bet reti kad cēlonis. Savukārt SE gadījumā psiholoģiskas problēmas ir iespējams, bet ne biežs cēlonis. Uzvedības…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti