← Atpakaļ

Hronisks filatēlists

Mazliet tā kā mulsdams, nedaudz it kā kautrīgi slēpdams lepnumu par savu vaļasprieku, gastroenterologs endoskopists JĀNIS ALKSNIS atklāj savas kolekcijas apmēru — viņam varētu būt ap astoņdesmit tūkstošiem pastmarku.


Jānis Alksnis: “Pastmarkas palīdz vingrināt atmiņu, lai, meklējot  kaut ko skaistu, jaunumu vietā neiegūtu arvien tās pašas.  Šīs īpašība  lieti noder  arī ārsta darbā.”Vieniem pastmarkas ir tikai skaistas bildītes, pat vēl neapzīmogotas. Citi ir jau nopietnāki kolekcionāri - krāj zīmogotās jeb dzēstās pastmarkas. Un vērtība aizvien palielinās, ja ir uz atklātnes, ar pirmās dienas zīmogu.

Piederīgs mazliet neprātīgajiem

Jānim Alksnim interese par pastmarkām - tolaik vēl tikai skaistām maza izmēra glezniņām - uzdzirkstīja apmēram sešu gadu vecumā. "Man bija kaimiņš, kam no vācu laikiem bija saglabājies milzums pastmarku. Pētīju, man patika, ar laiku pat ieinteresēja," dakteris Alksnis atsauc atmiņā savas filatēlista aizraušanās pirmsākumus. Turklāt padomju valsts izdeva daudz pastmarku, droši vien visiem…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti