← Atpakaļ

ARVI simptomu pārvaldība

Zivtiņa K. | 2018. gada 11. maijs

Saaukstēšanos izraisa vairāk nekā 200 dažādi vīrusi, 30-35% gadījumu – rinovīrusi. Visbiežāk saaukstējas bērni un salīdzinoši biežāk sievietes 20–30 gadu vecumā (taču komplikācijas biežāk izveidojas vīriešiem, vienlaikus tieši vīrieši ir tie, kuri biežāk žēlojas par vīrusu izraisītiem klīniskiem simptomiem). Cilvēks, kura vidējais mūža ilgums ir 75 gadi, savā mūžā pārslimo vairāk nekā 200 saaukstēšanās epizodes, kuras vidēji ilgst no 2– 6 dienām.


Respiratoras saslimšanas biežāk sastop gada slapjajā un vēsajā laikā, nevis spelgonī un vasaras karstumā. Vīruss – ļoti mazs patogēns, kas vairojas tikai organisma dzīvo šūnu iekšpusē. Vīrusi var inficēt augus, dzīvniekus, baktērijas, arhejus. Terminu "vīruss" lietoto, ja tas inficē eikariotus, bet, ja tiek inficēti prokarioti, izmanto terminu "bakteriofāgs".

Biežākie vīrusi, kas sastopami cilvēkiem: adenovīrusi, arbovīrusi, enterovīrusi, ortomisksovīrusi, herpesvīrusi, poksovīrusi, rinovīrusi, reovīrusi, onkovīrusi. ARVI simptomi: iesnas, ar izdalījumiem no deguna vai tūsku tajā, klepus, šķaudīšana, kakla sāpes, kņudināšana vai kasīšanās…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti