PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Ar bultām un krosa motociklu. RINGOLDS JAUNBELZĒJS

M. Zvaigzne
Ar bultām un krosa motociklu. RINGOLDS JAUNBELZĒJS
Ventspilniekam RINGOLDAM JAUNBELZĒJAM ir liela profesionālā slodze. Viņš ir ne tikai doktorāta “Elite” valdes priekšsēdētājs un ģimenes ārsts, bet arī internists Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā un arodslimību ārsts Ventspils poliklīnikā. Ārēji mierīgais ārsts izvēlas visnotaļ ekstrēmu atpūtu.

Šis ir Doctus vāka fotosesijā tapis foto. Ringolds Jaunbelzējs bija 2007. gada Doctus maija vāka varonis. Nezinot par viņa aizraušanos, Ringoldam tika motobraucēja tēls Šis ir Doctus vāka fotosesijā tapis foto. Ringolds Jaunbelzējs bija 2007. gada Doctus maija vāka varonis. Nezinot par viņa aizraušanos, Ringoldam tika motobraucēja tēls
Šis ir Doctus vāka fotosesijā tapis foto. Ringolds Jaunbelzējs bija 2007. gada Doctus maija vāka varonis. Nezinot par viņa aizraušanos, Ringoldam tika motobraucēja tēls
Kad Ringolds bija mazs puika, viņš nereti gāja līdzi mammai līdzi uz darbu. Viņa mamma ir ārste, un Ringolds jau kopš apmēram otrās klases izlēma - arī viņš būs ārsts. Ārsts, viņaprāt, nav tikai profesija, bet aicinājums. Turklāt labam ārstam vajadzīgs talants. Talants, ko viņš vairāk saista ar sirsnību, atsaucību un cilvēcisku attieksmi.

99. numurs

Administratīvā slodze un ārstējošā mediķa darbs reizēm rada spriedzi, tāpēc jādara viss, lai atbrīvotos no stresa. "Pirms četriem gadiem sāku interesēties par motokrosu. Aizbraucu līdzi draugiem, kas piedalījās sacensībās, un arī es nolēmu pievērsties motobraukšanai. Esam izpētījuši ne tikai Ventspils novada, bet visas Kurzemes mototrases. Protams, neesmu profesionālis, ar motobraukšanu nodarbojos amatiera līmenī, bet man ar to pietiek, jo saista iespēja doties braucienos kopā ar draugiem. Manam krosa motociklam ir 99. numurs. Neesmu domājis, vai tas ir zīmīgs skaitlis, bet tāds nu tas ir."

Pagaidām Ringoldam, nodarbojoties ar motokrosu, izdevies izvairīties no nopietnām traumām, sadziedēti vien daži nobrāzumi. "Kad kārtīgi esmu izbraukājies ar moci, vairs negribu ātri traukties ar mašīnu pa pilsētu. Man ir zils Subaru. Kādu brīdi domāju par iesaistīšanos autosportā, tomēr piebremzēju, jo šajā sporta veidā vajadzīgas daudz lielākas finanses. Vēlme braukt ātri manī ir no bērnības: sākumā darīju to ar velosipēdu, pēc tam ar mopēdu, tad nāca automobilis un motocikls."

Bērnībā ar kaķeni un cemmītēm

Bērnībā Ringolds šāvis arī ar kaķeni. "Nu, kurš tad toreiz to nedarīja?! Kopā ar sētas puikām ņēmām cemmītes un šāvām. Man tas sagādāja lielu prieku. Pirms pāris gadiem iegādājos loku - īstu loku! Sapratu, ka pats neprotu ar to rīkoties un vajag kādu, kas pamāca. Iesaistījos loka šaušanas klubā Odisejs, kas dibināts ar mērķi popularizēt šo sporta veidu arī Ventspilī. Jau trešajā mācību nedēļā kluba biedri teica, ka jāpiedalās sacensībās, tāpēc devos viņiem līdzi."

Loka šaušanas treniņi Ventspilī notiek trīs reizes nedēļā; ziemā aktīvisti trenējas telpās, vasarā - brīvā dabā. Ziemas sacensību periodā parasti šauj telpās no 18 un 25 metru distances pa mērķi 40 cm diametrā. Vasarā vīrieši šauj no 90 un 70 m distances (sievietes - no 70 un 60 m distances) pa mērķi 122 cm diametrā, bet no 50 un 30 m distances visi šauj pa mērķi 80 cm diametrā.

“Ar loka šaušanu nodarbojos divus gadus. Iesācējiem bultas lūst diezgan ātri, bet, kad esi iemanījies, sezonā tiek nolietots viens bultu komplekts (vasarā alumīnija, ziemā — oglekļa)” “Ar loka šaušanu nodarbojos divus gadus. Iesācējiem bultas lūst diezgan ātri, bet, kad esi iemanījies, sezonā tiek nolietots viens bultu komplekts (vasarā alumīnija, ziemā — oglekļa)”
“Ar loka šaušanu nodarbojos divus gadus. Iesācējiem bultas lūst diezgan ātri, bet, kad esi iemanījies, sezonā tiek nolietots viens bultu komplekts (vasarā alumīnija, ziemā — oglekļa)”
Ātri pārslēgties un koncentrēties

"Ar loka šaušanu nodarbojos divus gadus. Patīk! Uzskatu, ka tas ir demokrātisks sports veids, jo nav vecuma un dzimuma ierobežojuma. Būtībā to var apgūt katrs, kam ir interese, turklāt ar loka šaušanu nodarbojas pat cilvēki ar īpašām vajadzībām, tātad arī viņus aizrauj šīs sports veids!

Man ir kompaktloks, kura uzbūve ir sarežģītāka nekā olimpiskajam; manu varētu pielīdzināt medību lokam. Sportisti, kam ir labi rezultāti, var piedalīties Eiropas mēroga čempionātā, bet olimpiādē kompaktloka šaušana bija kā paraugdisciplīna. Notiek sarunas par to, lai šo sporta veidu iekļautu olimpiskajās spēlēs.

Kad paņemu loku, aizmirstu visus uztraukumus un koncentrējos tam, ko daru. Esmu ievērojis: ja uz treniņu aizeju sasprindzis un nespēju savākties, nemaz nav vērts ņemt loku, jo man neizdodies atslābināties. Bet, jo ilgāk cilvēks nodarbojas ar loka šaušanu, jo vieglāk ātrāk "pārslēgties" un aizmirst citas lietas. Īpaši svarīga šī spēja ir sacensībās, kad ir vēlme pēc laba rezultāta."

Sapratis, ka loka šaušana būs noturīgs vaļasprieks, ārsts iegādājies vēl vienu loku. "Par trešo pagaidām nedomāju, jo vispirms jāiemācās izmantot šos; par labāku domāšu tad, kad pieaugs meistarība. Iesācējiem bultas lūst diezgan ātri, bet, kad esi iemanījies, sezonā tiek nolietots viens bultu komplekts (vasarā alumīnija, ziemā - oglekļa). Apģērba izvēle šajā sporta veidā nav noteicoša. Tam, protams, jābūt ērtam, bet var iztikt bez zīmolu apģērba."

                                                                                                   Foto: Marlena Zvaigzne un no DOCTUS arhīva

Pilnu raksta versiju lasiet "Doctus" 2014. gada marta numurā

Raksts žurnālā