PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

RSU Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2025

I. Rasa, K. Bērziņa
RSU Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2025
Jānis Brencis
2025. gada 26. aprīlī jau ceturto gadu pēc kārtas notika RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību studentu zinātniskā pulciņa Olimpiāde “Dzīves Hormons” 2025 - tas ir kļuvis par jauno ārstu - studentu neatņemamu ikgadēju pavasara notikumu, kas turpina iedvesmot jau ceturto gadu pēc kārtas.

Šogad sasniedzot rekordlielu pieteikumu skaitu, Olimpiādē gudrībā un atjautībā sacentās jau 19 komandas no RSU un LU, kopskaitā 57 medicīnas fakultātes 3. – 6. akadēmiskā gada studenti! Diemžēl daļa gribētāju palika aiz svītras.

Organizatoru un vadītāju foto Organizatoru un vadītāju foto
Organizatoru un vadītāju foto
Pasākumu tradicionāli vadīja prof. Jānis Vētra (RSU), RSU Endokrinoloģijas rezidente Dr. Katrīna Elīna Bērziņa (RSU, VC4, RAKUS), RSU Endokrinoloģijas un vielmaiņas slimību SZP Mentors Dr. Ingvars Rasa (RAKUS) un RSU Endokrinoloģijas rezidente Dr. Diāna Pokšāne (RSU, RAKUS).

Zināšanas vērtēja žūrijas komisija 6 cilvēku sastāvā: žūrijas komisijas vadītājs Asoc. prof. Dins Šmits (RSU), Dr. Una Gailiša (PSKUS), Dr. Kristīne Geldnere (LU, PSKUS, Latvijas Endokrinologu asociācijas priekšsēde), Dr. Deniss Gogins (RSU, RAKUS, Liepājas reģionālā slimnīca), Doc., Dr.med. Ieva Lībiete (RSU) un Dr. Maija Gureviča (VCA, LJMC SAVAC).

Olimpiādes sekretariāta sastāvā bija Inguna Leite (RSU, PSKUS), IT speciālists Māris Kravčenko un fotogrāfs Jānis Brencis.

Žūrija Žūrija
Žūrija
Olimpiāde noritēja četrās kārtās, kuras papildināja arī piektā papildu kārta - Atjautīgākās komandas noskaidrošanai, kur speciālus jautājumus bija sagatavojuši visi Olimpiādes atbalstītāji. Pirmajā kārtā tika pārbaudītas dalībnieku studijās apgūtās pamatzināšanas ar daudzatbilžu jautājumiem par endokrīnajām un vielmaiņas slimībām, to diagnostiku un klīniku. Studentu komandām 30 sekundēs bija jāvienojas par pareizo atbildi un tā jāuzraksta savā atbilžu lapā.

Otrā kārta jeb “Jautājumu kokteilis” veidoja jau izaicinošākus jautājumus, kas pārbaudīja studentu zināšanas ārpus universitātē apgūtā. Tika vaicāts par vēsturiskiem notikumiem un pēdējā laika pasaules aktualitātēm medicīnā. Labi veicās tiem, kuri ikdienā medicīnu izzina ne tikai no mācību grāmatām, bet paralēli studijām apmeklē konferences, lasa jaunākos zinātniskos rakstus un ir ieinteresēti arī dziļāk izprast kas, kur, kad un kāpēc.

Trešā kārta jeb “Māksla un vēsture” kā jau katru gadu bija daudzu studentu mīļākā daļa! Šajā kārtā uz medicīnu bija iespēja paskatīties caur mākslinieku acīm, caur kino, glezniecību un pasaulslavenām personībām! Studenti lika lietā savas zināšanas par slimībām un spēju pat vismazākās detaļas un simptomus atrast un atpazīt mākslas darbos, kā arī pielietot intuīciju un drosmi atminēt uzdoto ar nestandarta domāšanu.

Ceturtā kārta pārbaudīja studentu klīniskās zināšanas. Pirmais uzdevums studentiem ļāva iejusties jauno ārstu lomās, risinot klīnisko gadījumu ikdienas praksē, sākot ar uzņemšanas nodaļu, darbu stacionārā un, protams, ambulatorajā etapā. Sadarbojoties visai komandai, bija jāatrisina gadījums, kur tāpat kā dzīvē – vispirms ir jānoformulē diferenciāldiagnozes, mērķtiecīgi jāizlemj par vajadzīgajiem izmeklējumiem un beigās jāizlemj par turpmāko taktiku pacientam, lai uzlabotu viņa dzīves kvalitāti. Otrais uzdevums pārbaudīja studentu zināšanas osteoporozes izmeklēšana, šogad risinot gadījumu par osteodensitometrijas izmeklējumu.

1. vietas uzvarētāji 1. vietas uzvarētāji
1. vietas uzvarētāji
Šī gada Olimpiādes pirmās vietas ieguvēji bija komanda, kuras sastāvā bija RSU MF 6. gada studenti – Milana Solomatina, Guna Una Jāzepa un Roberts Šamanskis. Pirmās vietas ieguvēji saņēma holandiešu mākslinieces Corry Ammerlaan bronzā darināto balvu statueti “Panākumi” kuras devīze ir “Pirmie soļi ir sperti. Panākumus tuvākajā nākotnē!’’ un diplomus.

2. vietas uzvarētāji 2. vietas uzvarētāji
2. vietas uzvarētāji
Olimpiādes otrās vietas ieguvējas, kā arī Atjautīgākās komandas titulu ieguva RSU MF 5.gada studentes – Elīna Priede, Elīza Marta Budava un Anita Megija Miķelsone.

Olimpiādes trešās vietas ieguvēji bija RSU MF 6. gada studenti – Ieva Bušaite, Diāna Stūrīte un Sandis Mauriņš.

1., 2. un 3. vietas ieguvēji balvā saņēma īpašus stikla dekorus ar gravējumu par Olimpiādes iegūto vietu un gadu un diplomus. Visi pirmās līdz trešās vietas ieguvēji saņēma graduētu 128 Hz / 64 Hz kamertoni neiroloģisko testu veikšanai un izmeklēšanai (cukura diabēta, neiropātijas, nervu bojājumu gadījumos), kā arī dāvanu kartes, kas paredzētas jaunu grāmatu iegādei un ko palīdzēja sarūpēt RSU SP.

Visi pārējie studenti saņēma pateicības rakstus un dāvanas no atbalstītājiem.

Paldies Olimpiādes vadītājiem, sekretariātam un žūrijas komisijai par lielisko darbu un piekrišanu veikt savus pienākumus Olimpiādē brīvdienu laikā sestdienā jau ceturto gadu pēc kārtas!

Sirsnīgi sveicam Olimpiādes “Dzīves Hormons” 2025 uzvarētājus un visus dalībniekus ar iegūtām jaunām zināšanām, iemaņām strādāt komandā un arī labi pavadīto laiku draugu un atbalstītāju pulkā!

Garlaicīgi nebija nevienam!

3. vietas uzvarētāji 3. vietas uzvarētāji
3. vietas uzvarētāji
Olimpiādes laiks 5 stundas aizskrēja nemanot, visiem Olimpiādes “Dzīves Hormons” 2025 rīkotājiem, atbalstītājiem un dalībniekiem bija neviltots prieks būt klāt, līdzdarboties, uzvarēt un piedalīties! Paldies visiem Olimpiādes “Dzīves Hormons” 2025 atbalstītājiem: RSU Studējošo pašpārvaldei, kompānijām Boehringer Ingelheim RCV GmbH & Co KG Latvijas filiale, Lotos Pharm, Medochemie Latvia, Orivas, Wörwag Pharma GmbH & Co. KG, SIA Vikarts poligrāfija un Latvijas Osteoporozes un kaulu metabolo slimību asociācijai!

Uz tikšanos Olimpiādē “Dzīves Hormons” 2026!