← Atpakaļ

Diabētiskā retinopātija un redzes funkcijas

Cukura diabēts (CD) XXI gadsimtā kļūst par epidēmiju, un tiek prognozēts, ka tuvākajos gados tīklenes speciālistu lielāko darba daļu veidos diabētiskā retinopātija (DR). Cukura diabēta incidences palielināšanos nosaka iedzīvotāju novecošanās, urbanizācijas procesi, dzīvesveida un diētas izmaiņas, kas veicina aptaukošanos un fizisko aktivitāšu samazināšanos. Aprēķināts, ka laikposmā no 2007. līdz 2025. gadam saslimstība ar cukura diabētu palielināsies 2,7 reizes, turklāt iedzīvotāju skaits šajā laikā pieaugs par 19,4%, bet saslimušo skaits ar CD – par 54%, sasniedzot 380 miljonus līdzšinējo 246 miljonu vietā.


Oftalmologa redzējums

(Dr. Marija Klindžāne)

Aktualitāte

Diabētiskās retinopātijas prevalence ir aptuveni 33% starp visiem diabēta pacientiem, un tā joprojām ir un paliek galvenais akluma iemesls. Praktiski lielākajai daļai pacientu ar diabēta stāžu virs 20 gadiem konstatē diabētisku retinopātiju, 5,6% ir klīniski diagnosticējama mākulas tūska, bet 7,9% indicēta DR ārstēšana. DR izraisa aklumu 11% gadījumu rietumvalstīs; 80% gadījumu to izraisa mākulopātija. Katram divpadsmitajam CD pacientam pēc 40 gadu vecuma nepieciešama ārstēšana. 1. tipa CD pacientiem pēc 25 gadiem DR ir 98% gadījumu. 2. tipa CD pacientiem jau diagnozes noteikšanas brīdī 21%…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti