← Atpakaļ

Mūsdienu tehnoloģiju negatīvā ietekme uz veselību

Kopš industriālās revolūcijas laikiem sabiedrība kļuvusi arvien atkarīgāka no tehnoloģijām. Mūsdienu sabiedrība meklē aizvien jaunus veidus, kā atvieglot ikdienu. Mūsu dzīve vairs nav iedomājam bez datora, tālruņa un citām elektroniskām ierīcēm. Mēs tās lietojam ik dienu, bet reti kurš aizdomājas, ka tās varētu būt kaitīgas veselībai. Šajā rakstā apkopoti jaunāko pētījumu rezultāti par mūsdienu tehnoloģiju ierīču – televizoru, datoru, mobilo tālruņu – iespējamo kaitīgo ietekmi uz veselību.


Ilgstoša televīzijas skatīšanās - riska faktors cukura diabētam, kardiovaskulārām saslimšanām un nāvei

Ilgstoša televīzijas skatīšanās ir visvairāk izplatītais un biežākais mazkustīgas uzvedības modelis attīstītajās valstīs, un tas tiek saistīts ar saslimstību un mirstību. Tomēr sistemātiski un kvantitatīvi novērojumi līdz šim nav veikti.

Šā pētījuma mērķis bija veikt meta-analīzi par visiem līdz šim notikušajiem prospektīvajiem kohortu pētījumiem, lai noskaidrotu saistību starp televīzijas skatīšanos un 2. tipa cukura diabēta, fatālu un nefatālu kardiovaskulāro slimību risku un visu cēloņu mirstību.

Meta-analīzē tika iekļauti…

Raksta pilna versija nav pieejama

Atbilstoši Jūsu lietotāja līmenim raksta pilna versija nav pieejama. Ja vēlaties lasīt pilnu rakstu, aicinām reģistrēties vai abonēt Doctus.
Page

Lasītākie raksti