PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

2012. gada Stradiņa balvas laureāts - prof. Valdis Pīrāgs

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs
2012. gada Stradiņa balvas laureāts - prof. Valdis Pīrāgs
Šā gada 17. janvārī Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā notika 2012. gada Paula Stradiņa balvas laureāta paziņošana. Šogad balvas laureātu par ievērojumu veikumu praktiskajā medicīnā noteica Latvijas Zinātņu akadēmija. Balva laureāts šogad ir profesors Valdis Pīrāgs, kuram balvu pasniegs par ievērojamu devumu endokrinoloģijas attīstībā, M. Zīles, K. Rudzīša un I. Lazovska tradīciju attīstīšanu medicīnas filozofijā.

Prof. Valdis Pīrāgs Prof. Valdis Pīrāgs
Prof. Valdis Pīrāgs

Stradiņa balvas laureāts ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Internās medicīnas klīnikas un Endokrinoloģijas centra vadītājs, paralēli darbībai praktiskajā medicīnā, profesors izglīto jaunos mediķus Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, kā arī ar savu personisko piemēru mudina mediķus pievērsties zinātniskajiem pētījumiem. Valda Pīrāga pētījumu pamattēmas ir cukura diabēta izraisītās vēlīnās komplikācijas un endokrīno slimību ģenētika.

Laureāta akadēmiskā runa un balvas pasniegšanas pasākums notiks 19.aprīlī plkst.16.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983. gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.

Balvas laureāts tradicionāli tiek paziņots profesora Paula Stradiņa dzimšanas dienā. Balva ir apliecinājums saņēmēja profesionalitātei, inteliģencei un darba mīlestībai, kas bija arī paša Paula Stradiņa trīs nesatricināmie balsti viņa sasniegumiem medicīnā un sabiedriskajā dzīvē.

Foto: no Doctus arhīva