PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Asoc. profesoram Enokam Biķim – 75 gadu jubileja!

Doctus
Asoc. profesoram Enokam Biķim – 75 gadu jubileja!
Par godu prof. Enoka Biķa 75 gadu jubilejai 19. septembrī LU Bibliotēkas Medicīnas bibliotēkā atklāta izstāde, kas ļauj iepazīties ar viņa zinātniskajām publikācijām, devumu medicīnā un teoloģijā. Izstāde skatāma līdz oktobra beigām. Pasākuma laikā notika arī E. Biķa biobibliogrāfijas atvēršanas svētki. Profesors atklājot izstādi, visiem novēlēja būt kā bērniem - atvērtiem, tīriem un gaišiem.

Asoc. prof. Enoks Biķis pie ērģelēm Asoc. prof. Enoks Biķis pie ērģelēm
Asoc. prof. Enoks Biķis pie ērģelēm

Pēc Rīgas Medicīnas Institūta Vispārējās Ārstniecības fakultātes absolvēšanas 1960. gadā Enoks Biķis strādājis kā pediatrs Viesītes slimnīcā, Krustpils slimnīcā, vēlāk Jēkabpils rajona slimnīcā un vienlaicīgi arī Jēkabpils 3.vidusskolā kā skolas ārsts.

Darba gaitas turpinājis Rīgas Bērnu klīniskās slimnīcas intensīvās terapijas un reanimācijas nodaļā. Sveicot asoc. prof. Enoku Biķi, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas reanimatologs Pēteris Kļava sacīja, ka ir „ārsti no Dieva" un profesors ir tāds!"

Asoc. prof. Enoks Biķis 1978.gadā aizstāvējis medicīnas doktora disertāciju „Состояние функции почек при метаболическом алкалозе у детей : 14.00.09 - педиатрия". No 1989.gada bijis docents Rīgas Medicīnas institūtā, bet no 1998.gada, ir asociētais profesors Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. Kopš 1990.gada Enoks Biķis vada Latvijas Pediatru Asociāciju, darbojas kā žurnāla "Latvijas Pediatrs" redaktors (2001-2003) un žurnāla „Baptistu Vēstnesis" redaktors (1991-2002). Asoc. prof. darbojies dažādās starptautiskās organizācijās pediatrijā.

Enoks Biķis Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā Enoks Biķis Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā
Enoks Biķis Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā

Par aktīvo darbību medicīnā Enoks Biķis 2003. gadā saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni un 2007. gadā kļuvis par Latvijas Ārstu Biedrības goda biedru. Savus pētījumus publicējis vairākās grāmatās un daudzos zinātniskajos rakstos. Pazīstams kā līdzautors mācību grāmatām „Ievads farmakovigilancē" (2005), „Latvijas bērnu fiziskās attīstības novērtēšana" (2007), „Bērnu slimību riska faktori" (2009) u.c.

Kopš bērnības asoc. prof. Enoks Biķis mīl mūziku un no pirmajiem studiju gadiem spēlē ērģeles. Viņš ērģeles spēlē arī LU Medicīnas fakultātes absolventu izlaidumos.

Izstāde būs aplūkojama līdz 31.oktobrim LU Bibliotēkas Medicīnas bibliotēkā, Šarlotes ielā 1a.

Foto: no Doctus arhīva