PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu slimnīcā atklāta Ārstu māja

Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca
Bērnu slimnīcā atklāta Ārstu māja
9.februārī  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā  valdes priekšēdētāja Anda Čakša  un Veselības ministre Ingrīda Circene atklāja jaunuzcelto Ārstu māju, kas turpmāk pavērs plašākas iespējas vecākiem būt kopā ar savām atvasēm ārstniecības un atveseļošanās procesa laikā. Ārstu māja ir 20.korpusa jeb astoņu stāvu ēkas piebūve. Uz telpām jaunajā ēkā lielākoties pārcelsies ārsti, rezidenti un atbalsta personāls.  

Traumatologs ortopēds Ģirts Salmiņš, Veselības ministre Ingrīda Circene, BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša un traumatologs ortopēds Uldis Bergmanis Traumatologs ortopēds Ģirts Salmiņš, Veselības ministre Ingrīda Circene, BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša un traumatologs ortopēds Uldis Bergmanis
Traumatologs ortopēds Ģirts Salmiņš, Veselības ministre Ingrīda Circene, BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša un traumatologs ortopēds Uldis Bergmanis

Ņemot vērā, ka Bērnu slimnīcā norit arī topošo ārstu - rezidentu apmācība, ēkā būs atvēlētas telpas jaunās ārstu paaudzes vajadzībām un apmācības procesam. Šīs pārmaiņas būtiski ļaus paplašināt esošo aprūpes nodaļu platību, t.i., palātu skaitu, nodrošinot komfortablākus apstākļus un lielāku iespēju vecākiem būt klāt pie sava bērna, tādējādi veicinot ātrāku atveseļošanās procesu. Piebūves kopējā celtniecības platība ir 3238 m2, savukārt projekta izmaksas sastāda teju 2 milj. latu. Projekta ietvaros labiekārtota arī pieguļošā teritorija 5107 m2 platībā, kā arī izveidotas stāvvietas 56 automašīnām un izbūvēti iekšējie ceļi un gājēju ietves. Šobrīd pilnā sparā rit arī 1973.gadā celtās astoņu stāvu ēkas renovācijas darbi. Ēka tiks atjaunota gan no iekšpuses, gan no ārpuses, veicot telpu pārplānojumu, nomainot jumtu, siltinot sienas u.c. Lai veidotos saskaņots un vienots ansamblis, uz ārējām sienām tiks liktas tādas pašas sarkani baltas plātnes, kādas jau rotā jaunuzbūvēto korpusu un ēkas piebūvi. Vienlaikus turpinās arī renovācijas darbi vienai no infekcijas nodaļām, kur gadā ārstējas vairāk nekā 1000 pacientu ar akūtām vīrusa saslimšanām.

Īstenojot šos projektus, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca tuvinās izvirzītajam mērķim attīstīt kvalitatīvus, izmaksu ziņā efektīvus, bērniem un ģimenei draudzīgus veselības aprūpes pakalpojumus. Rekonstrukcijas darbus tiek plānots līdz 2014. gadam, kad tiks pabeigta visu aprūpes nodaļu (nodaļas, kurās tiek ārstēti bērni) renovācija slimnīcas Torņakalna novietnē.

Vērienīgie būvniecības darbi tiek veikti Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta „Stacionārās veselības infrastruktūras attīstība VSIA „Bērnu klīniskā universitātes slimnīca"". Projekta kopējās izmaksas ir septiņi miljoni latu, no kuriem 85% ir ERAF līdzfinansējums, 13,21% valsts budžeta līdzfinansējums un 1,79% BKUS līdzfinansējums." ietvaros.

Foto: Jānis Brencis