PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu slimnīcas neonatologi aktualizē priekšlaikus dzimušo bērnu dienu

Bērnu Klīniskā universitātes slimnīca
Bērnu slimnīcas neonatologi aktualizē priekšlaikus dzimušo bērnu dienu
17. novembrī, kad pasaulē tiek atzīmēta priekšlaikus dzimušo bērnu diena, aprit 35 gadi, kopš Latvijā tika izveidota pirmā aprūpes nodaļa priekšlaikus dzimušiem bērniem, kurā izauguši liela daļa Latvijas priekšlaikus dzimušo mazuļu. Vienlaikus, šodien tiek organizēta Neonatalogu asociācijas sēde, kurā tiks aktualizēti problēmjautājumi, kuri saistīti ar priekšlaicīgi dzimušu bērniņu ārstniecību un aprūpi.    

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Neonataloģijas klīnikā ik gadu ārstējas vidēji 1 200 jaundzimušie bērni. Ap 350 ir priekšlaikus dzimuši, no kuriem vidēji 45 mazuļu svars ir mazāk par 1 000 gramiem.

Neonataloģijas klīnikas virsārsts Dace Tropa saka: „Mēs neonatologi vēlamies, lai mazuļi, kas izauguši no ļoti maza dzimšanas svara, tiktu īpaši uzraudzīti arī vēlāk pēc izrakstīšanās no slimnīcas. Tam būtu nepieciešama speciāla attīstības programma, kurā iesaistītos ne tikai bērnu ārsti, bet arī fizioterapeiti, logopēdi, ģimenes psihologi, pedagogi, lai pilnvērtīgi sagatavotu mazo bērniņu lielajai dzīvei. Mēs aicinām sabiedrības struktūras, kurām ir spēks un vēlēšanās atbalstīt šo dienu, organizēt Latvijā vienotu saimi, kas sniegtu atbalstu slimiem jaundzimušajiem un priekšlaikus dzimušiem bērniem."

Informējam, ka 17. novembris ir pasludināts par pasaules priekšlaikus dzimušo bērnu dienu. Šo dienu atzīmēt aicināja nevis ārsti, bet tās sabiedrības struktūras, kas jau daudzus gadus darbojas ASV un arī citās pasaules valstīs. Šī diena pasaulē tiek atzīmēta ar plašiem masu pasākumiem, kuru ienākumus ziedo medicīnas zinātnei, lai labāk apzinātu un samazinātu priekšlaicīgās dzemdības, kā arī kvalitatīvi palīdzētu mazuļu un viņu vecāku tālākā dzīvē.

Foto: no Doctus arhīva