PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Daļa ģimenes ārstu solās streikot, daļa – parakstījusi memorandu

Doctus
Daļa ģimenes ārstu solās streikot, daļa – parakstījusi memorandu
Latvijas ģimenes ārstu asociācijas nolēmusi maijā rīkot protesta akciju, jo Valdības rīcības plāns tiek veidots, neuzklausot un ignorējot mediķu profesionālās organizācijas viedokli un ieteikumus.

Latvijas Ģimene ārstu asociācija valde nolēmusi arī izsūtīt informāciju izvietošanai ģimenes ārstu prakšu telpās ar aicinājumu veselības aprūpes pieejamības problēmu gadījumā zvanīt vai rakstīt veselības ministram Guntim Belēvičam, viņa biroja darbiniekiem, un Ministru prezidenta Māra Kučinska biroja darbiniekiem.

LĢĀA asociācijas vadītāja Sarmīte Veide norāda, ka ir lūgusi, bet nav saņēmusi veselības ministra Gunta Belēviča konkrētu redzējumu par LĢĀA iepriekš (2015. gadā) aktualizētiem jautājumiem - par vienlīdzīgu atalgojuma pieaugumu, kompensācijām prakses slēgšanas gadījumā un atbalstu jaunatvērtajām ārstu praksēm, par ārsta prakses juridisko statusu un e-veselības ieviešanas problēmu jautājumiem.

Draudzīgāku pozīciju ieņēmusi Lauku ģimenes ārstu asociācija. Februārī veselības ministrs Guntis Belēvičs ar Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas valdes locekļiem - Līgu Kozlovsku, Edīti Vītolu, Guntu Tīcmani, Gaidu Bērziņu, Sandru Ginteri un Valēriju Valdmani - un ģimenes ārstu Andri Baumani, parakstīja sadarbības memorandu, vienojoties par kopīgi veicamajiem darbiem veselības nozarē. Sadarbības memorandā iekļautās apņemšanās paredz veikt pasākumu kopumu primārajā veselības aprūpē pastāvošo cilvēkresursu nodrošinājuma problēmu novēršanai, nodrošināt lielāku finansējumu primārajai veselības aprūpei, novirzot papildu finansējumu pilna kapitācijas maksājuma veikšanai ģimenes ārstu praksēm, strādāt pie motivējošas darba kvalitātes kritēriju programmas, sadarboties e-veselības ieviešanā u.c.