PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Jūras medicīnas centrs un Rīgas Austrumu slimnīca saņems balvu par labu sadarbību ar arodbiedrību

Doctus
Jūras medicīnas centrs un Rīgas Austrumu slimnīca saņems balvu par labu sadarbību ar arodbiedrību
Zvaigznes dienā, 6. janvārī, Latvijas Jūras medicīns centrs un Rīgas Austrumu klīniskā univesitātes slimnīca saņems Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) balvas, kā labākie sadarbības partneri veselības aprūpes jomā. Balvas piešķirs arī citu jomu darba devējiem, kas aizvadītajā gadā visveiksmīgāk sadarbojušies ar arodbiedrību, rūpējušies par darbiniekiem un stiprinājuši sociālo dialogu.

Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības balva Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības balva
Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības balva

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība LBAS balvai izvirzījusi Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcu (RAKUS). Kā norāda LBAS pārstāve, Sanita Lorence, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā ir izveidota vienota darba samaksas sistēma. Darbinieki tiek nosūtīti uz kursiem, semināriem, kongresiem gan vietējas nozīmes, gan arī starptautiska mēroga. Tiek veicināta dalība arodbiedrības organizētajās apmācībās. RAKUS atbalsta ģimenes, kur abi ģimenes locekļi strādā slimnīcā, dodot priekšroku izmantot atvaļinājumu kopā.  RAKUS veicina dažādu motivējošu pasākumu organizēšanu, piemēram: „Labākais savā arodā", „Sirdsmāsiņa" u.c., kuru galvenais vadmotīvs ir attieksme pret pacientiem, kolēģiem, savu darbu, darba vidi. Atverot jauno Neatliekamās palīdzības un pacientu uzņemšanas klīniku, ir radītas jaunas darba vietas ar nolūku  kvalitatīvi un ātri apkalpot Latvijas iedzīvotājus.

 

Balvai izvirzīts arī Latvijas Jūras medicīnas centrs. Kā pamatojums tiem minēts, ka Latvijas Jūras medicīnas centru ikgadējās sarunas par koplīgumu norit konstruktīvi, uzklausot visu iesaistīto pušu argumentāciju. Koplīgumā paredzētas dažādas motivējošas piemaksas: par darba intensitāti,100% apmērā no stundas likmes svētku dienās un par darba stāžu. Jūras medicīnas centrā ir apmaksāta sertifikācija vidējam medicīniskajam personālam, nodrošināts atbalsts tālākizglītībai kvalifikācijas celšanas kursos. Darbiniekiem ir nodrošināta ārstēšanas izdevumu kompensācija un pabalsti nozīmīgos dzīves gadījumos. Jūras medicīnas centrs kā darba devējs atbalsta darbinieku dalību ikgadējās medicīnas darbinieku sporta spēlēs.

Foto no Doctus arhīva