PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kurp ved kampaņas "Neriskē!" raisītie strīdi? [papildināts]

Doctus
Kurp ved kampaņas "Neriskē!" raisītie strīdi? [papildināts]
KNAB sociālo akciju "Neriskē" korupcijas izskaušanai medicīnā ar TV klipiem un plakātu izlīmēšanu slimnīcās, ārstu kabinetos, gan mediķi, gan arī pacienti vērtē ļoti pretrunīgi. Izlietu ūdeni atpakaļ nesasmelt, kampaņa izskanējusi. Jautājums, vai asa retorika un konstruktīva dialoga trūkums spēj problēmu risināt vēlamajā virzienā?

Medijiem izplatītā paziņojumā Latvijas Ārstu biedrības vadītājs P. Apinis norādījis, ka šī ir kampaņa pret medicīnu un mediķiem. Paziņojumā norādīts, ka Pasaules pieredze liecina - šādas pret medicīnu veiktas darbības rezultējas ar pacientu bailēm apmeklēt ārstus, ar ielaistām slimībām, novēlotu ārstēšanu, nepamatotu uztura bagātinātāju un bezrecepšu medikamentu lietošanu. Neatkarīgi no KNAB kampaņas mērķiem, rezultāts jebkurā gadījumā būs neatgriezenisks ļaunums iedzīvotāju veselībai un mirstības palielināšanās, norādīts LĀB izplatītajā paziņojumā.

Latvijas Ārstu biedrības valde pieprasījusi Ministru kabinetam un Saeimas Nacionālās drošības komisijai atstādināt Jaroslavu Streļčenoku no tālākas pienākumu pildīšanas, norādot, ka Jaroslavs Streļčenoks kā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieks, pārkāpis savas amata pilnvaras un līdz šim ir pierādījis savu nekompetenci un nespēju cīnīties ar reālu korupciju valstī.

Kā raksta portāls diena.lv, biedrības "Sabiedrība par atklātību Delna" padomes priekšsēdētāja Inese Voika radušos situāciju, kad LĀB prasa KNAB vadītāja Streļčenoka atstādināšanu no amata, vērtē kā pārspīlētu: "LĀB apgalvo, ka par korupciju medicīnā nedrīkst runāt, jo aizvainoti jūtas daudzi godīgi ārsti. Sekojot šādai loģikai, par korupciju nevar runāt nevienā sfērā, jo tajā strādājošie godīgie cilvēki apvainosies. Tad nevar runāt arī par korupciju valsts amatpersonu vidū, jo tiks aizskarti godīgie cilvēki. Šāda pieeja nevar rezultēties nopietnā cīņā ar korupciju. Daudz apspriestais reklāmas klips labi iederas starp citiem pretkorupcijas klipiem un parāda korupcijas problēmas būtību tādā vispārīgā nozīmē. Piekrītu, ka varbūt tas īsti nepiedien medicīnas jomai un būtu bijis labāk, ja klips būtu radīts šeit uz vietas.Taču diskutējama klipa dēļ noraidīt nepieciešamību informēt sabiedrību par problēmām, kas saistītas ar korupciju medicīnā, ir nepieļaujami," portālam Diena.lv sacīja Inese Voika.

Doctus vaicāja viedokli par kampaņu gan pacientu, gan primārās un sekundārās aprūpes pārstāvjiem. Lasīt viedokļus: http://ejuz.lv/ajt6q

 

Foto: no Doctus arhīva