PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Medicīnas studenti saņem mecenāta Borisa Tetereva stipendiju

Doctus
Medicīnas studenti saņem mecenāta Borisa Tetereva stipendiju
Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā šogad ieguvusi Rīgas Stradiņa universitātes pamatstudiju 3. kursa studente Marija Luīze Kalniņa un 4. kursa studenti Rihards Pēteris Ročāns un Edžus Beinārs. Stipendijas pasniegtas jau septīto reizi.

"Ikvienas universitātes lepnums ir tās absolventi, tāpēc esam gandarīti par mūsu universitātes absolventa, mecenāta un Goda doktora Borisa Tetereva ieguldījumu RSU studentu motivācijā, jau vairākus gadus pēc kārtas piešķirot stipendijas talantīgākajiem medicīnas studentiem. Boriss Teterevs ir izcils piemērs nesavtīgai labdarībai, atbalstot topošo ārstu  ceļu pretim profesionālajām virsotnēm. Boriss Teterevs ir paraugs ikvienam mūsu universitātes absolventam," uzsver RSU rektors prof. Jānis Gardovskis.

"Ceram, ka mūsu stipendiāti papildinās labāko Latvijas ārstu rindas," pauž mecenāts Boriss Teterevs, kurš 1980. gadā absolvēja RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūts).

Rihards Pēteris Ročāns, Marija Luīze Kalniņa, Edžus Beinārs Rihards Pēteris Ročāns, Marija Luīze Kalniņa, Edžus Beinārs
Rihards Pēteris Ročāns, Marija Luīze Kalniņa, Edžus Beinārs

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā ir kļuvusi par atspēriena punktu jau 23 RSU studentiem. Stipendijas apmērs ir 375 eiro mēnesī līdz pamatstudiju noslēgumam, kā arī portatīvais dators studiju gaitām. Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes 3. un 4. kursa studentus.

Aleksejs Zavorins bija pirmais stipendijas ieguvējs tālajā 2011. gadā., tagad  viņš strādā Veselības centra 4 Dermatoloģijas klīnikā un RSU Infektoloģijas un dermatoloģijas katedrā, kā arī ir RSU doktorants. Par stipendiju viņš saka: “Tā noteikti bija papildu motivācija studijām, un stipendija palīdzēja mazināt materiālo slogu maniem vecākiem un pilnvērtīgi pievērsties studijām. " Viņš atceras, ka viņa  kursabiedri strādāja naktīs par māsu palīgiem, viesmīļiem vai citos darbos. Aleksejs uzskatīja, ka stipendija bija liela privilēģija un iespēja nenovērsties no studiju procesa.

Foto: no RSU arhīva