PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Mūrmane-Umbraško atkal Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece

Doctus
Mūrmane-Umbraško atkal Veselības ministrijas valsts sekretāra vietniece
Daina Mūrmane–Umbraško, kuru 2015. gada sākumā toreizējais veselības ministrs Guntis Belēvičs iecēla Nacionālā Veselības dienesta direktores amatā, no 11. novembra atgriezusies Veselības ministrijā valsts sekretāra vietnieka amatā.

Viņa atbildēs par politikas plānošas jautājumiem (iepriekš šos pienākumus veica Egita Pole). Jau iepriekš Mūrmane-Umbraško bija šajā amatā, bet citā jomā – atbildēja par stratēģiskās plānošanas un finanšu jautājumiem.

Egita Pole turpina pildīt valsts sekretāra vietnieces pienākumus, un kopā ar Solvitu Nīcgali atbild  par stratēģiskās plānošanas un resursu vadības jautājumiem.

Iepriekš uz valsts sekretāra vietnieka amatu politikas jautājumos tika izsludināts konkurss, tomēr tas beidzies bez rezultāta. Izvērtējot Mūrmanes-Umbraško profesionālo pieredzi un valsts sekretāra vietnieka funkcijas, tika nolemts amatā iecelt NVD direktori. Savukārt NVD direktora pienākumu izpildītāja pašlaik ir direktora vietniece Inga Milaševiča.

Veselības ministrija arī sākusi dienesta pārbaudi Nacionālajā Veselības dienestā par to, kāpēc e-veselības projekts ir ticis un joprojām tiek vadīts tik sliktā veidā. Pārbaudē paredzēts vērtēt amatpersonu rīcību saistībā ar e-darbnespējas lapas lapu un e-receptes ieviešanu.

Fpto: no Doctus arhīva