PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Pasaules Diabēta dienas pasākuma laikā konstatē daudz jaunu saslimšanas gadījumu ar cukura diabētu

Latvijas Diabēta asociācija
Pasaules Diabēta dienas pasākuma laikā konstatē daudz jaunu saslimšanas gadījumu ar cukura diabētu
Pasaules Diabēta dienas pasākumu Rīgas Kongresu namā 10.novembrī apmeklēja aptuveni 1550 cilvēku, no tiem 900 cilvēku noteica glikozes līmeni asinīs. 3% cilvēku pirmo reizi tika konstatēts paaugstināts glikozes līmenis asinīs, kas varētu liecināt par cukura diabētu.

Latvijas Diabēta asociācija 2012.gada 10.novembrī no 10.00 līdz 14.00 Rīgas Kongresu namā rīkoja šā gada plašāko Pasaules Diabēta dienas pasākumu. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja bez maksas noteikt glikozes līmeni asinīs, asinsspiedienu, ķermeņa svaru, ķermeņa masas indeksu, glikētā hemoglobīna līmeni, saņemt ārstu padomus – endokrinologu, psihologa, kā arī podologa,  tehniskā ortopēda, fizioterapeita rekomendācijas, saņemt informāciju par cukura diabētu, iepazīties ar jaunumu izstādi par piedāvājumiem diabēta pacientiem, kā arī saņemt ikgadējo Diabēta dienas avīzi.

Pasaules Diabēta dienas pasākums Kongresu namā Pasaules Diabēta dienas pasākums Kongresu namā
Pasaules Diabēta dienas pasākums Kongresu namā

 Cilvēkiem, kuriem paaugstināts glikozes līmenis asinīs konstatēts pirmo reizi, ieteica apmeklēt ģimenes ārstu, lai veiktu izmeklēšanu diagnozes precizēšanai.

Pasākuma laikā asinsspiedienu noteica vairāk kā 1000 cilvēkiem, no tiem 77% asinsspiediens bija paaugstināts. 43% no cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu to neārstē. Ļoti daudziem pasākuma dalībniekiem asinsspiediens bija visai ievērojami paaugstināts un pārsniedza 220/120 mm Hg st. Šie skaitļi ir ļoti satraucoši un liecina par to, ka netiek sasniegti asinsspiediena ārstēšanas mērķi. Rezultātā samazinās cilvēku dzīves kvalitāte un dzīvildze.

Ārsta padomus 4 sundu laikā saņēma 117 pasākuma apmeklētāji.

Pasākumā piedalījās 22 brīvprātīgie no Latvijas Diabēta asociācijas, 25 medicīniskās kompānijas, Latvijas Medicīnas studentu asociācija, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un P.Stradiņa slimnīcas ārsti, un biedrība “Agritas skaistuma studija”.

Pasaules Diabēta dienai veltītus pasākumus Latvijas Diabēta asociācija šogad rīko jau 19.reizi. Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi notikuši vai notiks arī Rīgā un tās priekšpilsētās, Aizputē, Alūksnē, Cēsīs, Jelgavā, Limbažos, Siguldā, Smiltenē un Valkā.

Latvijas Diabēta asociācijas rīkotie Pasaules Diabēta dienas pasākumi ir labdarības pasākumi pacientiem ar cukura diabētu, viņu līdzcilvēkiem, kā arī visai sabiedrībai un šo pasākumu rīkošanai netiek saņemts finansējums no valsts budžeta. 

 

Foto J.Brencis