PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Piešķirtas mecenāta Borisa Tetereva stipendijas topošajiem ārstiem

Rīgas Stradiņa universitāte
Piešķirtas mecenāta Borisa Tetereva stipendijas topošajiem ārstiem
Šogad jau sesto gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitātes studentiem piešķirtas Mecenāta Borisa Tetereva stipendijas medicīnā. Līdz šim stipendija medicīnā kalpojusi par atspēriena punktu jau 17 talantīgiem un centīgiem studentiem.

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi ar 2016. gada medicīnas stipendiātiem Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi ar 2016. gada medicīnas stipendiātiem
Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi ar 2016. gada medicīnas stipendiātiem

No stipendiju konkursa pēdējās kārtas dalībniekiem – kopskaitā 16 – izvēlēti trīs stipendiāti: RSU Medicīnas fakultātes 3. kursa studente Marika Garnizone, kā arī 4. kursa studenti Artūrs Šilovs un Reinis Riekstiņš.

Kā norāda RSU Absolventu asociācijas izpilddirektore Irīna Kukliča: "Šī ir viena no dāsnākajām stipendijām, kas pieejamas studentiem Latvijā. Stipendijas apmērs ir 375 eiro mēnesī desmit studiju mēnešus, kā arī portatīvais dators lietošanā uz stipendijas saņemšanas laiku."

Stipendiātei Marikai Garnizonei iepriekš jau ir iegūta izglītība citā jomā – datordizainā. "Pieteikšanās stipendijai man saistās ar pieteikšanos studijām Stradiņa universitātē. Iepriekš man šķita, ka ārsti ir cilvēki ar īpašām spējām – ne tādi, kā es. Kādu dienu, kad es vēl strādāju acu protēžu laboratorijā par pacientu reģistratori, kāds neredzīgs kungs man uzdāvināja paša veidotu baltu pērlīšu eņģelīti. Tajā brīdī sapratu, ka tas, kas man šķiet neiespējams, ir pavisam iespējams," stāsta M. Garnizone, kura plāno specializēties psihiatrijā.

Stipendiju ieguvušais Artūrs Šilovs studijas 4. kursā spēj savienot ar RSU Studējošo pašpārvaldes valdes priekšsēdētāja pienākumiem un darbu RSU Senātā. Savukārt stipendiāts Reinis Riekstiņš, kurš iecerējis specializēties ķirurģijā, papildus studijām paguvis gan voluntēt savas dzimtās puses Alūksnes slimnīcā, gan pārstāvēt E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas pūtēju orķestri un Alūksnes skolotāju kori "Atzele" kā nacionālā, tā starptautiskā mērogā.

Mecenāta Borisa Tetereva stipendija medicīnā dibināta ar mērķi atbalstīt talantīgus un centīgus RSU Medicīnas fakultātes pamatstudiju 3.un 4. kursa studentus. Tās dibinātājs pats 1980. gadā absolvējis RSU (tolaik – Rīgas Medicīnas institūtu).

Foto: no RSU arhīva