PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Rīgas 1. slimnīca turpina attīstīties

Doctus
Rīgas 1. slimnīca turpina attīstīties
18. aprīlī, piedaloties veselības ministram Guntim Belēvičam, Rīgas domes pārstāvjiem un Rīgas Stradiņa universitātes rektoram Jānim Gardovskim, atklāts Rīgas 1. slimnīcas renovētais Diagnostikas bloks.

Rīgas 1.slimnīcas Diagnostiaks bloks Rīgas 1.slimnīcas Diagnostiaks bloks
Rīgas 1.slimnīcas Diagnostiaks bloks

Magnētiskā rezonanse izvietota ēkas daļā, kur agrāk atradās operāciju zāles. Pēc telpu renovācijas šeit izvietota reģistratūra, pacientu uzgaidāmās telpas, ārstu kabineti, mācību telpas un plaša moderna endoskopijas nodaļa.Moderna magnētiskās rezonanses diagnostiska iekārta iegādāta par Rīgas pašvaldības finansējumu 2 250 000 eiro apmērā.

Jaunu un modernu izskatu pēc renovācijas ir ieguvusi arī slimnīcas ginekoloģijas nodaļa. Pacientu ērtībām ir izveidotas 22 palātas, viena no tām - pacientēm ar īpašām vajadzībām. Visas telpas ir aprīkotas ar jaunām mēbelēm un darbam nepieciešamām iekārtām.

Piecu gadu laikā, kopš pašvaldība apstiprināja slimnīcas attīstības programmu, Rīgas 1.slimnīcas izaugsmē ir ieguldīti vairāk nekā 24 miljoni eiro, no kuriem gandrīz 20 miljoni eiro ir Rīgas pašvaldības finansējums. Piecos gados Rīgas 1.slimnīcā rekonstruēti trīs poliklīniku korpusi un tajos pacientus pieņem 19 ģimenes ārsti, dažādi speciālisti, kā arī zobārstniecības speciālisti 23 aprīkotās darba vietās. Tāpat renovēti pieci slimnīcas korpusi – divas ķirurģijas nodaļas, ginekoloģijas nodaļa, kardioloģijas un internās medicīnas nodaļa, LOR un acu nodaļas, divas īslaicīgās hronisko pacientu aprūpes nodaļas. Ir veikta jauna operāciju bloka izbūve ar sešām operāciju zālēm un intensīvās terapijas nodaļu, kas aprīkotas ar inovatīvām un mūsdienīgām tehnoloģijām, modernāko medicīnisko aprīkojumu.

Arī šogad darbi pie attīstības turpināsies. Tiks renovēti trīs korpusi, kuros tiks izvietotas uroloģijas/traumatoloģijas nodaļa, ķirurģijas un neiroloģijas nodaļas. Tiks renovēts arī slimnīcas galvenais korpuss Bruņinieku ielā, kuram nomainīs logus un vēsturisko dakstiņa jumtu, kā arī daļēji tiks labiekārtota slimnīcas apkārtesošā teritorija.

Foto: no Rīgas 1. slimnīcas arhīva