PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sākas akcija, lai pasargātu bērnus no applaucēšanās un apdegumiem

Doctus
Sākas akcija, lai pasargātu bērnus no applaucēšanās un apdegumiem
Freepik
19. decembrī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā tiek sākta akcija ar mērķi informēt sabiedrību, lai mazinātu bērnu applaucēšanās un apdegumu gadījumu skaitu. Pirmsziemassvētku laikā šie jautājumi ir īpaši uzsverami.

Kā informē, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, vidēji ik dienu ātrās palīdzības mediķi slimnīcās nogādā divus bērnus pēc applaucēšanās vai apdegumiem - šīs traumas prasa ne tikai ilgstošu un sarežģītu ārstēšanu, daudzos gadījumos mediķiem ir jācīnās par bērnu izdzīvošanu.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dati liecina, ka tieši apdegumi un applaucējumi ir biežākās traumas, ko bērni gūst mājās savu tuvinieku klātbūtnē un kuras būtu visvieglāk novēršamas.

Visbiežāk cieš bērni līdz 3 gadu vecumam, kad mazuļa veselība un drošība ir visvairāk atkarīga no pieaugušo rīcības, uzmanības un rūpēm.

Akcijas ietvaros mediķi un bērnu tiesību aizstāvji sniegs informāciju par applaucēšanās un apdegumu riskiem. Tiks demonstrētas tipiskākās situācijas, kā bērni sadzīvē gūst apdegumus. Tāpat ir izveidoti informatīvie materiāli un izglītojoši video, kuros ietverta informācija, kā pareizi rīkoties, ja nelaime jau ir notikusi.

 

Lasiet Doctus rakstu par bērnu traumatismu šeit.