PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Sāks Latvijā lielākā operatīvās ķirurģijas centra rekonstrukcija Rīgas Austrumu slimnīcā

Doctus
Ceturtdien, 12.septembrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde kopā ar būvkompāniju „Re&Re" svinīgi parakstīja vienošanos par Operāciju bloka rekonstrukciju stacionārā „Gaiļezers", kur piedalījās arī Doctus. Pateicoties Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumam, Latvijā lielākajā operatīvās ķirurģijas centrā līdz nākamā gada rudenim tiks izveidotas 22 mūsdienīgi aprīkotas, universālas, augstas noslodzes operāciju zāles, kurās gada laikā vidēji varētu veikt vairāk nekā 25 tūkstošus neatliekamo un plānveida operāciju.

Rīgas Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs prof. Viesturs Boka akcentēja, ka katrs ceturtais Latvijā hospitalizētais pacients saņem palīdzību Rīgas Austrumu slimnīcā, tāpēc slimnīcai ir svarīgi rūpēties par atbilstošas infrastruktūras attīstību, lai varētu nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpi. Pateicoties Veselības ministrijas atbalstam, Rīgas Austrumu slimnīcai tagad ir iespēja būtiski uzlabot ķirurģisko pakalpojumu sniegšanas infrastruktūru, izveidojot lielāko un modernāko ķirurģijas centru Baltijā.

Būvniecības uzņēmuma „RE&RE" valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš uzsver, ka „atbilstoši Latvijas ārstu profesionalitātes pasaules līmenim jābūt arī pasaules līmeņa apstākļiem gan darbiniekiem, gan pacientiem. Uzsākot projektu kā ārsti dodot Hipokrāta zvērestu, tā mēs - solāmies visu projekta laiku pēc labākās profesionālās sirdsapziņas strādāt un izpildīt šos rekonstrukcijas darbus, pēc iespējas netraucēt slimnīcas darbību pārējā ēkas daļā, respektējot slimnīcas darbiniekus un pacientus, un jau pēc gada nodot šīs telpas tās lietotājiem un pacientiem".

Esošajā Operāciju blokā stacionārā „Gaiļezers" ir 16 operāciju zāles, kurās 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā nodrošina neatliekamo un plānveida ķirurģiju tādos profilos kā vispārējā ķirurģija, abdominālā ķirurģija, endokrīnā ķirurģija, hepatobiliārā ķirurģija, neiroķirurģija, politraumas, traumatoloģija un ortopēdija, uroloģija, ginekoloģija, proktoloģija, asinsvadu ķirurģija, mikroķirurģija. Ņemot vērā to, ka Operāciju bloks nopietnus remontdarbus nav piedzīvojis kopš 1979.gada, telpas un to infrastruktūra ir novecojušas un neatbilst mūsdienu prasībām.

Veicot Operāciju bloka rekonstrukciju, Rīgas Austrumu slimnīca varēs īstenot ķirurģisko pakalpojumu centralizāciju stacionārā „Gaiļezers", vienlaikus samazinot operāciju intensitāti citos slimnīcas stacionāros. Tāpat tiek plānots paaugstināt pacientu drošību un komfortu un uzlabot personāla darba apstākļus.

Kā skaidro Rīgas Austrumu slimnīcas Operāciju dienesta vadītājs dr.Egils Cunskis, tā kā operācijas zāļu skaits būs lielāks, tiks paplašināta 2.stāva ārējā kontūra, jaunajā Operāciju blokā tiks izveidotas pacientu atmodinātavas telpas, kas palielinās pacientu apriti operāciju blokā. Protams arī pacientiem tas būs neatsverams ieguvums - ja līdz šim pacients ceļā no palātas uz operācijas zāli un atpakaļ uz palātu tiek pārvietots 4 reizes, tad pēc rekonstrukcijas būs nepieciešamas vien 2 pārvietošanas.

Rekonstrukcijā plānots izmantot mūsdienu prasībām atbilstošus tehnoloģiskus risinājumus: operāciju zāļu un citu specifisko telpu apdarē plānots izmantot augstas kvalitātes, higiēnas prasībām atbilstošus materiālus, īpaši nosacījumi izvirzīti energoefektivitātei un ventilācijas sistēmu darbībai, tādējādi nodrošinot rekonstruēto telpu izmantošanas ilgtspēju. Rekonstruējamo telpu kopējā platība 6 900 kvadrātmetri.

Rekonstrukcijas darbu laikā stacionārā „Gaiļezers" ķirurģiskā aktivitāte netiek pārtraukta - pārvietojot operāciju zāles uz citām tam piemērotām telpām, pacientiem, tāpat kā līdz šim, tiek sniegta gan plānveida, gan neatliekamā operatīvā palīdzība. „99 procentos gadījumu mediķi spēj organizēt darbu tā, ka neviens nejūtas traucēts - vai tā būtu būvniecības sastatne gaiteņa vidū vai vēl kas. Novēlu visiem enerģiju, izturību un optimismu" - tā piebilda LR Veselības ministre Ingrīda Circene.

ERAF līdzfinansētā projekta kopējās izmaksas plānotas 12,176 miljonu latu apmērā, no kuriem ERAF finansējums ir 8,421 miljons latu, bet Rīgas Austrumu slimnīcas finansējums (valsts galvotais aizdevums) - 3,755 miljoni latu. Realizējot projektu, tiks veikta Operāciju bloka rekonstrukcija, atbilstošu tehnoloģiju piegāde un montāža, kā arī īstenota stacionāra „Gaiļezers" 7.korpusa telpu rekonstrukcijas II kārta.