PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Starptautiskajā Baltijas rokas ķirurģijas kongresā tiekas pasaules vadošie rokas ķirurgi

Doctus
Starptautiskajā Baltijas rokas ķirurģijas kongresā tiekas pasaules vadošie rokas ķirurgi
Šogad Rīgā notiekošo Otro starptautisko Baltijas rokas ķirurģijas kongresu apmeklē un ar priekšlasījumiem uzstājas pasaules vadošie rokas ķirurgi no ASV, Kanādas, Singapūras, Norvēģijas, Spānijas, Lietuvas un citām valstīm. Kongress norisinās 28. un 29. augustā.

Kongresa vadītājs Mārtiņš Kapickis (no labās) piesaka Allen T. Bishop (no Mayo klīnikas) uzstāšanos Kongresa vadītājs Mārtiņš Kapickis (no labās) piesaka Allen T. Bishop (no Mayo klīnikas) uzstāšanos
Kongresa vadītājs Mārtiņš Kapickis (no labās) piesaka Allen T. Bishop (no Mayo klīnikas) uzstāšanos

Kā vēstī kongresa organizatori, Baltijas rokas ķirurģijas kongress ir lielākais rokas ķirurģijas un mikroķirurģijas nozares notikums Baltijā un viena no ievērojamākajām medicīnas profesionāļu sanāksmēm Latvijā.

Kongress ir ne tikai iespēja uzzināt jaunāko nazarē, bet arī kalpo kā tikšanās vieta un tilts starp rietumu un austrumu mikroķirurģijas skolām. Vērts pieminēt, ka kongresā piedalās Prof. Luis Scheker (Louisville, ASV), Prof. Allen Bishop (Rochester, ASV), Dr. Jan - Ragnar Haugstvedt (Norvēgija), Dr. Tan Ter Chyan (Singapūra), Prof. Simo Vilkki (Somija), Prof. Saulius Spokevicius (Lietuva), Prof. Arnis Freibergs (Kanāda) un citi. Kongresā tiek debatēts par jaunākajiem zinātniskajiem atklājumiem un ārstniecības tendencēm rokas ķirurģijā. Kongresa dalībnieku vidū ir speciālisti gan no vadošajām Rietumeiropas un Skandināvijas klīnikām, gan NVS valstīm.

Jau tradicionāli Baltijas rokas ķirurģijas kongress ir kā ievads Skandināvijas rokas ķirurģijas konferencei, kas šoreiz notiks no 29. - 31. augustam Kopenhāgenā, Dānijā, kur šī būs jau 24. Skandināvijas rokas ķirurģijas konference. Iepriekšējā konference notika 2010. gadā Gēteborgā, Zviedrijā.

Baltijas rokas ķirurģijas kongresu rīko Latvijas Rokas ķirurgu asociācija un Latvijas Plastisko ķirurgu asociācija, sadarbībā ar Latvijas Mikroķirurģijas centru.

Foto: Jānis Brencis