PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Stradiņa balvu pasniedz prof. Valdim Pīrāgam

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs
Stradiņa balvu pasniedz prof. Valdim Pīrāgam
Šā gada 26. aprīlī plkst. 16.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā tiks pasniegta profesora Paula Stradiņa balva. Balvas laureāts šogad ir profesors Valdis Pīrāgs, kuram balvu pasniegs par ievērojamu devumu endokrinoloģijas attīstībā, M. Zīles, K. Rudzīša un I. Lazovska tradīciju attīstīšanu medicīnas filozofijā.

Prof. Valdis Pīrāgs Prof. Valdis Pīrāgs
Prof. Valdis Pīrāgs
Stradiņa balvas laureāts ir Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Internās medicīnas klīnikas un Endokrinoloģijas centra vadītājs, paralēli darbībai praktiskajā medicīnā, profesors izglīto jaunos mediķus Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē, kā arī ar savu personisko piemēru mudina mediķus pievērsties zinātniskajiem pētījumiem. Valda Pīrāga pētījumu pamattēmas ir cukura diabēta izraisītās vēlīnās komplikācijas un endokrīno slimību ģenētika. 

Saņemot balvu laureāts ierasti saka akadēmisko runu. Prof. Pīrāga runa veltīta internās medicīnas attīstībai - Latvijas Internās medicīnas skolas attīstība no dzīvības pirmfenomena meklējumiem līdz personalizētajai medicīnai.

Iepriekšējos gados Stradiņa balvu ir saņēmuši tādi sabiedrībā zināmi cilvēki kā prof. Jānis Gardovskis, prof. Jānis Vētra, prof. Andrejs Skaģers, Dr.med. Edvīns Platkājis, prof. Jānis Gaujēns.

Paula Stradiņa balvu par izciliem pētījumiem medicīnas vēsturē vai ievērojamu veikumu praktiskajā medicīnā piešķir Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs un Latvijas Zinātņu akadēmija kopš 1983. gada. Balva ir dibināta par godu izcilajam ķirurgam, onkologam, slimnīcas, muzeja un medicīnas māsu skolas dibinātājam, Medicīnas fakultātes docētājam, profesoram Paulam Stradiņam.

Foto no Doctus arhīva.