PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Atklāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra jaunais multifunkcionālais Ambulatorais centrs

Doctus
Atklāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centra jaunais multifunkcionālais Ambulatorais centrs
Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas centrs
2023. gada martā sākās celtniecība, maijā pamatos iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, jūlijā svinēja spāru svētkus, un nu jaunais Ambulatorais centrs ir uzcelts!

Jaunā Ambulatorā centra uzbūvēšana ir lielākās Eiropas reģionālā attīstības fonda, valsts un RPNC investīcijas veselības infrastruktūrā psihiskās veselības uzlabošanai, kas ļaus centram sniegt iedzīvotājiem mūsdienīgu, kvalitatīvu un visaugstākajiem standartiem atbilstošu ambulatoro ārstniecību un rehabilitāciju.

Sveicot viesus, RPNC valdes priekšsēdētāja Sandra Pūce norādīja, ka šajā ēkā katru dienu aptuveni 170 pacientu saņems ārstēšanu, rehabilitāciju un ambulatoro aprūpi psihiatrijas un narkoloģijas dienas stacionāros. “Tā kā Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centram šogad ir 200 gadu dibināšanas jubileja, var teikt, ka šis tiešām ir gadsimta notikums, ” uzsvēra Pūce.

Jaunajā Ambulatorajā centrā izvietota reģistratūra un Psihiatriskās palīdzības dienesta un Narkoloģiskās palīdzības dienesta ārstu kabineti. Tāpat ir telpas gan psihiatrijas, gan narkoloģijas dienas stacionāriem, pacientu rehabilitācijai, ergoterapijai, mūzikas/deju/mākslas/gaismas/drāmas terapijām un fizioterapijai.

Svinīgās atklāšanas laikā viesiem tika izrādīti abi ēkas stāvi – pacientu reģistratūra, modernā konferenču zāle, iekārtotie konsultāciju kabineti, dienas stacionāru palātas un telpas, ergoterapijas un mūzikas/deju/mākslas/gaismas/drāmas terapiju kabinetus, rehabilitācijas zāles ar trenažieriem, kā arī jaunākajām rehabilitācijas tehnoloģijām, kā, piemēram, medicīnas sistēma Nirvana, kas, izmantojot virtuālo realitāti, palīdz veikt motoro un kognitīvo funkciju rehabilitāciju. Ar šo sistēmu rehabilitācijas vingrinājumu izpilde tiek papildināta ar intensīvu sensori neiroloģisko stimulāciju, kuras pamatā ir vizuālā un audiālā atgriezeniskā saite ar spēcīgi stimulējoša iedarbību. Tādējādi pacients saņem vairākus kognitīvus un mehāniskus stimulus, kā arī palielinās visa rehabilitācijas procesa efektivitāte salīdzinājumā ar tradicionālo terapeitisko pieeju

Multifunkcionālā centra kopējās izmaksas ir vairāk nekā 6,5 miljoni eiro, no kuriem 85% ir ERAF finansējums, 9% valsts budžeta un 6% RPNC līdzfinansējums.

Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā pagājušajā gadā ambulatoro apmeklējumu skaits bija 65 776, vecajā Tvaika ielas 2 Ambulatorajā nodaļā bija 27 772 psihiatrijas un 19 871 narkoloģijas apmeklējums. Savukārt sniegto rehabilitācijas manipulāciju skaits pārsniedz divus tūkstošus.