PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Austrumu slimnīcā atklāj paplašinātā Ķīmijterapijas dienas stacionāra jaunās telpas

Doctus
Austrumu slimnīcā atklāj paplašinātā Ķīmijterapijas dienas stacionāra jaunās telpas
FOTO: RAKUS
2024. gada 26. janvārī, klātesot Ministru prezidentei Evikai Siliņai, veselības ministram Hosamam Abu Meri, slimnīcas valdei, stacionāru un klīniku vadītājiem, pacientu pārstāvjiem, ārstiem, aprūpes personālam un citiem darbiniekiem tika svinīgi atklātas Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Ķīmijterapijas dienas stacionāra jaunizbūvētās telpas.

Austrumu slimnīca stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” Ķīmijterapijas dienas stacionāra jaunizbūvētās telpas nodrošinās ārstēšanas iespējas par aptuveni 30% vairāk pacientu nekā līdz šim. 50 guļkrēslu skaits palielinājies līdz 69 mūsdienu standartiem atbilstošiem, ērtiem un konkrētā ārstniecības profila pacientiem īpaši pielāgotiem guļkrēsliem. Savukārt personālam nodrošināti darba apstākļi mūsdienīgi un funkcionāli aprīkotās telpās, bet apmeklētājiem tagad ir pieejamas plašākas un ērtākas koplietošanas telpas.

Padomāts gan par gaišām, plašām telpām, gan relaksācijas zonu – iekšējo dārzu, kur vasarā pacienti varēs atpūsties uz īpaši izgatavotiem soliņiem, – gan speciāli pielāgotiem apgaismes ķermeņiem, gan diskrētumu ar sevišķi dizainētu aizkaru palīdzību.­

LOC Ķīmijterapijas dienas stacionārā tagad ir 69 mūsdienu standartiem atbilstoši guļkrēsli LOC Ķīmijterapijas dienas stacionārā tagad ir 69 mūsdienu standartiem atbilstoši guļkrēsli
LOC Ķīmijterapijas dienas stacionārā tagad ir 69 mūsdienu standartiem atbilstoši guļkrēsli
Austrumu slimnīcas LOC Ķīmijterapijas dienas stacionāra paplašināšanas un pārbūves darbi tika uzsākti  2023. gada jūnijā. Telpu paplašināšanas darbi tika veikti 585,6 kvadrātmetru platībā. Sevišķa uzmanība stacionāra atjaunošanā tika pievērsta epidemioloģisko prasību pastiprinātai izpildei, kā arī tam, lai pacienti un personāls justos labi un tiktu ievērots diskrētums. Projekta realizācijas gaitā izveidoti darbam ērtāki māsu posteņi, kas ir aprīkoti ar modernām medicīnas tehnoloģiju iekārtām un risinājumiem. Projekts paredz dažādus ergonomiskus un funkcionālus telpu savienojumus, kas nepieciešamības gadījumā ļauj operatīvi sniegt palīdzību.