PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Bērnu slimnīcā atklāta Dienas stacionāra atjaunotā ēka

Doctus
BKUS atjaunoto Dienas stacionāru atklāj veselības ministre Līga Meņģelsone un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols
BKUS atjaunoto Dienas stacionāru atklāj veselības ministre Līga Meņģelsone un slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols FOTO: BKUS
4. janvārī Bērnu slimnīcā svinīgi atklāta Dienas stacionāra atjaunotā ēka, kas jau no novembra sākuma uzņem pacientus. Atjaunotajā ēkā izbūvētas 34 vienvietīgas palātas, kuras aprīkotas ar visu nepieciešamo medicīnisko manipulāciju veikšanai, katrā palātā ir ērti atpūtas krēsli vecākiem, Dienas stacionārā ir plašas procedūru telpas, ierīkota arī rotaļu istaba un atpūtas stūrītis.

Dienas stacionāram izveidota atsevišķa reģistratūra, pakalpojumi tagad tiek sniegti vienuviet, norobežoti no slimnīcas kopējās pacientu plūsmas, kas rada iespēju ievērot maksimālu epidemioloģisko drošību.

Pirms rekonstrukcijas, kas sākās 2021. gadā, Bērnu slimnīcas Dienas stacionārs pakalpojumus sniedza divās ēkās, kur telpas bija ne tikai morāli novecojušas, bet arī neatbilda epidemioloģiskajām prasībām platību, ventilācijas un apkures režīma dēļ.

“Covid-19 pandēmijas laiks mums daudz ko iemācīja, tai skaitā – pārdomāt katru pacienta soli, kamēr viņš atrodas Bērnu slimnīcā, lai mazinātu inficēšanās risku ar slimībām, kuru dēļ šeit atrodas citi bērni. Atjaunotajā ēkā visas palātas ir vienvietīgas, kas ļauj nodrošināt arī pacienta un viņa ģimenes locekļu privātumu. Tikpat svarīgs aspekts ir Dienas stacionārā radītā mājīgā vide, kas mazina bailes, nomierina un veicina atveseļošanos,” stāsta Valts Ābols, Bērnu slimnīcas valdes priekšsēdētājs.

Bērnu slimnīcā arvien lielāks īpatsvars ir ambulatori sniegtajiem pakalpojumiem, no kuriem daļa tiek sniegti Dienas stacionārā. Ja stacionārā dienā vidēji ārstējas vidēji 250 pacientu, kas te parasti pavada vairākas dienas, tad katru dienu vismaz 34 pacienti nonāk Dienas stacionārā, un tie ir aptuveni 700 pacienti mēnesī, kurus varam ārstēt, sniedzot visu nepieciešamo palīdzību, bet neliekot nakšņot slimnīcā. Dienas stacionāra loma Bērnu slimnīcā ar katru gadu tikai pieaugs, jo mēs, konsultējot katru pacientu, domājam par to, lai atrastu bērniem draudzīgākos veselības aprūpes sniegšanas veidus,” skaidro Renāte Snipe, Bērnu slimnīcas virsārste.

“2021. gada vidū, uzsākot būvdarbus, zinājām, ka mūs sagaida āķīgs un ļoti atbildīgs uzdevums – uzprojektēt un izbūvēt Bērnu slimnīcas Dienas stacionāra ēku nedaudz vairāk nekā gada laikā, taču pēc 24. februāra notikumiem tas izrādījās krietni sarežģītāk. Tādēļ mums ir vēl lielāks gandarījums par paveikto. Mūsu komanda ieguva neatsveramu pieredzi, veiksmīgi pārbūvējot šādu sarežģītu objektu,” atzīst Māris Stakens, SIA “PRO DEV” valdes priekšsēdētājs.

Atjaunotās Dienas stacionāra ēkas “pirmais iemītnieks” bija jaukais un atraktīvais lācis, kura klātbūtne uz sienām gaiteņos un palātās priecē mazos pacientus un mazina satraukumu par gaidāmajām procedūrām vai operācijām. Koncepciju tam, kāds būs šis lācis un ko tas darīs Dienas stacionārā, izstrādāja dizaina birojs H2E, piesaistot dramaturgu un režisoru, bērnu raidījumu veidotāju Lauri Gundaru. Uzlīmes uz Dienas stacionāra sienām bija iespējams radīt, pateicoties ziedotājiem. Tāpat mājīgo vidi rada jaunās mēbeles un rotaļlietas, kas arī iegādātas, pateicoties sabiedrības atbalstam.

“Jau kopš Bērnu slimnīcas fonda pirmsākumiem viens no mūsu darbības galvenajiem mērķiem bijis piesaistīt sabiedrības atbalstu arī Bērnu slimnīcas vides uzlabošanai, un esam ļoti gandarīti, ka mums izdodas palīdzēt slimnīcai realizēt ieceres tad, kad nepieciešams papildu atbalsts. Iekārtot šīs telpas tā, lai tās būtu ne vien skaistas un mūsdienīgas, bet arī veidotu mājīgu un nomierinošu vidi bērniem, esam varējuši tikai kopīgiem spēkiem – gan pateicoties ziedotājiem, kuri izvēlējušies atbalstīt tieši slimnīcas vides uzlabošanu, gan tiem, kuri uzticējuši mums izvēlēties svarīgāko ziedojuma izlietojuma mērķi. Kad redzam, kā bērna satraukumu nomaina smaids, ienākot gaišajās Dienas stacionāra telpās un sastopot draudzīgo lāci, nerodas šaubas par to, ka šie ziedojumi patiešām izlietoti ļoti svarīgam mērķim,” pauž Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja.