PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Daugavpils reģionāljā slimnīcā rentgena diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību

Doctus
Daugavpils reģionāljā slimnīcā rentgena diagnostika ar mākslīgā intelekta palīdzību
FOTO: Daugavpils Reģionālā slimnīca, Datamed
Daugavpils Reģionālā Slimnīca ir pirmā Latvijā, kas sākusi izmantot makslīgā intelekta programmatūru. Ieviestais risinājums darbojas kā sekundāra pārbaude līdzās radiologu darbam,

Speciālisti atzīst, ka tas ievērojami palīdz samazināt kļūdu risku diagnostikā un ekonomē ārstu un pacientu laiku. Daugavpils reģionālā slimnīcā  rentgena  pakalpojumus sniedz vidēji 71 pacientam mēnesī. Slimnīcas dati liecina, ka ar rentgena attēlu nolasīšanas palīgu – GLEAMER BoneView programmatūru mediķiem mēnesī izdevies ietaupīt aptuveni 3,5 stundas laika, ko iespējams veltīt citu pacientu aprūpei, jo viena rentgena apstrādes laiks samazinājies vidēji par 3 minūtēm. Tādejādi pusgada laikā 400 pacientu aprūpē ietaupītais laiks bijis 21 stunda jeb divas ar pusi darba dienas.

“Slimnīcā šobrīd aptuveni 90 % gadījumu no radioloģijas nodrošināto pakalpojumu īpatsvara paralēli izmantojam arī BoneView programmatūru. Pārsvarā tā tiek lietota traumpunktā un traumatoloģijas nodaļas rentgenogrāfijā pacientu traumu gadījumos. Pusgada rezultāti liecina, ka šīs programmatūras izmantošana ievērojami samazina speciālistu veltīto laiku attēlu aprakstiem, un kas vēl būtiskāk – arī kļūdu daudzumu, jo nereti palīdz ievērot vairākus lūzumus,” skaidro DRS Radioloģijas nodaļas vadītāja Nataļja Gončārova.

Programmatūru nodrošina Datamed, kam noslēgta partnerība ar Francijas uzņēmumu GLEAMER.