PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kas strādās veselības ministra Hosama Abu Meri komandā?

Doctus
Kas strādās veselības ministra Hosama Abu Meri komandā?
no DOCTUS arhīva
5.septembrī, Saeimai paužot uzticību Evikas Siliņas veidotajam Ministru kabinetam, veselības ministra amatā tika apstiprināts Hosams Abu Meri. Kādus cilvēkus viņš aicinājis strādāt savā komandā

Veselības ministra biroju vadīs Renāte Gremze, viņa ir Ropažu novada domes deputāte, strādājusi ar stratēģiskiem reģiona attīstības jautājumiem, publisko institūciju pārvaldības, kā arī labklājības un izglītības jautājumiem.

Parlamentārā sekretāra Artjoma Uršuļska atbildībā būs ministrijas sadarbības veicināšana ar Saeimu un tajā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, ka arī starptautiskā sadarbība. Iepriekš Artjoms Uršuļskis strādājis Labklājības ministrijā par parlamentāro sekretāru, pirms tam bijis politikas padomnieks ASV vēstniecībā Latvijā, bijis konsultants Eiropas lietu komisijā Saeimā, kā arī profesionālo pieredzi guvis projekta koordinatora amatā Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības padomē sekretariātā.  

Ministra birojā strādās arī padomnieks stratēģijas jautājumos – Normunds Beļskis, kurš kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas bijis vairāku ministru padomnieks Iekšlietu ministrijā, Tieslietu ministrijā un Veselības ministrijā, pēdējos gados vadījis Sabiedrisko attiecību nodaļu Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Padomniece juridiskajos jautājumos būs demogrāfijas doktore un tiesību zinātņu maģistre ar specializāciju sociālajā politikā Līga Āboliņa, kurai ir ilgstoša pieredze labklājības jomā – bērnu tiesību aizsardzības un ģimenes politikas jomā.

Digitalizācijas un mākslīgā intelekta attīstības jautājumos padomnieks būs mākslīgā intelekta pētnieks un epidemiologs, Ņikita Trojanskis, iepriekš strādājis Slimību profilakses un kontroles centrā, kā arī Nacionālajā veselības dienestā, un šobrīd ir Oksfordas universitātes doktorantūras students.

Padomniece komunikācijas jautājumos Ilona Oša ir stratēģiskās komunikācijas profesionāle, vadījusi komunikāciju komandu un stratēģisko komunikāciju vairākās valsts kapitālsabiedrībās, strādājusi sabiedrisko attiecību un mārketinga komunikācijas aģentūrās.

Ministrs plāno izveidot spēcīgu nozares ārštata ekspertu komandu. Ārštata padomnieces amatā jau piekritušas strādāt medicīnas pakalpojumu pieejamības eksperte - Nellija Kleinberga, SIA “Saldus medicīnas centrs” valdes priekšsēdētāja un ārstu un pacientu tiesību eksperte Karīna Palkova.