PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas diagnozes

Doctus
Kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas jaunas diagnozes
Freepik
Lai uzlabotu zāļu pieejamību iedzīvotājiem, kompensējamo zāļu sarakstā iekļautas papildu diagnozes - dzemdes leiomioma un migrēna, savukārt atopisko dermatīta gadījumā zāles tiks apmaksātas arī pieaugušajiem.

Lai pacienti kompensējamās zāles saņemtu pēc iespējas ātrāk, Nacionālajā veselības dienestā ir veikta zāļu izvērtēšana minēto diagnožu gadījumā un veiktas nepieciešamās izmaiņas. Savukārt valdība šodien, 31. oktobrī, atbalstīja Ministru kabineta noteikumu projektu "Ambulatorajai ārstēšanai paredzēto zāļu un medicīnisko ierīču iegādes izdevumu kompensācijas kārtība", kas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc publicēšanas “Latvijas vēstnesī". 

Uzlabojot zāļu pieejamību, pacientiem uzlabosies veselība, dzīves kvalitāte un darbaspējas. Migrēna ir viena no pasaulē izplatītākajām slimībām, ar ko pamatā slimo cilvēki darbaspējīgā vecumā. Tā ietekmē cilvēku dzīvi, traucējot paveikt ieplānoto gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē. Pēc ārstu aplēsēm, tikai daļa migrēnas pacientu Latvijā lieto nepieciešamās zāles. Dzemdes leiomioma ir visbiežāk sastopamais labdabīgais reproduktīvās sistēmas audzējs sievietēm, patlaban ārstēšanu kompensē ķirurģiskai ārstēšanai, bet turpmāk tiks nodrošināta  arī alternatīva iespēja, kas būs valsts apmaksāta. Atopiskā dermatīta gadījumā zāļu kompensācija tiek nodrošināta bērniem līdz 18 gadu vecumam, bet turpmāk zāles apmaksās arī pieaugušajiem.