PORTĀLS ĀRSTIEM UN FARMACEITIEM
Šī vietne ir paredzēta veselības aprūpes speciālistiem

No amata atsaukta NRC “Vaivari” valdes priekšsēdētāja

Doctus
No amata atsaukta NRC “Vaivari” valdes priekšsēdētāja
NRC Vaivaari
18.oktobrī Veselības ministrijas un Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” ārkārtas dalībnieku sapulcē pieņemts lēmums atsaukt no amata valdes priekšsēdētāju Andu Nulli saistībā ar uzticības zaudēšanu.

Dienesta pārbaudē par NRC “Vaivari” pārvaldību konstatēta lēmumu pieņemšana interešu konflikta situācijā, kapitālsabiedrības resursu ieguldīšana ERAF līdzfinansētos projektos, kuru rezultātā tika aprīkota A.Nulles ģimenes ārsta prakse, jaunā ambulatorā centra būvniecība, kurā bez konkursa ir iezīmētas telpas A.Nulles privātpraksei, kā arī radinieku nodarbināšana atbildīgos amatos bez konkursa. Ārkārtas dalībnieku sapulcē tika pieņemts lēmums, ka slimnīcas valdes priekšsēdētāja nevar turpināt darbu, pamatojoties uz uzticības zaudēšanu.

Ņemot vērā, ka NRC “Vaivari” ir sasniegts lielas kapitālsabiedrības apjoms, kā arī lai nodrošinātu efektīvāku stratēģisko vadību, Veselības ministrija groza arī kapitālsabiedrības statūtus, palielinot valdes locekļu skaitu no 2 uz 3, un paredz valdē iecelt 3 valdes locekļus. Lai pēc valdes priekšsēdētājas atcelšanas nodrošinātu NRC “Vaivari” valdes rīcībspēju, ārkārtas dalībnieku sapulcē slimnīcas valdē par priekšsēdētāju iecelta Iluta Riekstiņa, savukārt valdes locekles amatā – Margarita Epermane. Tāpat valdes locekļa amatā šobrīd darbu turpina Mārtiņš Oliņš.

Iluta Riekstiņa kopš 2019.gada ir Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle ar atbildību finanšu plānošanas un uzskaites vadības, ekonomikas un statistikas procesu vadības, iepirkumu un līgumu procesu, IS un IKT procesu vadības, E-veselības jautājumu, kā arī investīciju projektu vadības jautājumos.

Margarita Epermane no šā gada septembra vada Bauskas slimnīcu, iepriekš no 2019.gada jūlija līdz 2022.gada martam bijusi valdes priekšsēdētāja Jēkabpils Reģionālajā slimnīcā, pirms tam strādājusi Nacionālā veselības dienesta Kontroles un uzraudzības departamenta direktores amatā.